Слідчі Державного бюро розслідувань розпочали перевірку джерел витоку документів щодо діяльності спецслужб щодо спецоперації із затримання "вагнерівців". Кримінальне провадження відкрито за фактом розголошення держтаємниці.
«У мережі інтернет 18 листопада 2021 року опубліковано документи, які містять відомості щодо планування та виконання Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України та Службою безпеки України заходів, пов’язаних із організацією затримання на території України бойовиків ПВК «Вагнер», - йдеться в повідомленні ДБР.
При цьому 18 листопада матеріали внутрішнього документообігу спецсліжб щодо організації спецоперації із захоплення "вагнерівців" опублікувала журналістка Яніна Соколова.
В ДБР зазначили, що документи перевірять на автентичність, а також встановлять перелік військовослужбовців, які мали доступ до цих документів та можуть бути причетні до їх витоку.
Провадження відкрито за ч. 1 ст. 328 КК України (розголошення відомостей, що становлять державну таємницю, особою, якій ці відомості були довірені або стали відомі у зв'язку з виконанням службових обов'язків, за відсутності ознак державної зради або шпигунства).
Нагадаємо, журналістка Яніна Соколова 18 листопада оприлюднила документи, які їй нібито підкинули на флешці біля офісу. Матеріали стосуються організації спецоперації із захоплення "вагнерівців" та належать до внутрішнього документообігу Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
В Офісі президента засудили публікацію журналістки та заявили про "непоправну шкоду для України". У відповідь Соколова зазначила, що її інформація лише підтверджує розслідування Bellingcat, а також цінна як суспільству, так і майбутньому слідству.
17 листопада Bellingcat опублікували своє розслідування про "вагнерівців". Протягом року журналісти за участю видання The Insider розслідували обставини унікальної операції спецслужб України, під час якої розвідникам, які працювали під виглядом охоронної компанії при "Роснефть", вдалося вивезти з Росії десятки найбільш значущих бойовиків ПВК "Вагнер", причетних до військових злочинів в Україні.
У першій частині розслідування журналісти розповіли, як українським розвідникам вдалося завербувати бойовиків ПВК "Вагнер" та отримати з їхніх рук прямі докази участі у військових злочинах. Друга частина пояснює, хто саме винен у зриві спецоперації з затримання найманців.