Заступник голови Офісу президента Ігор Жовква заявив про те, що Україна не братиме участі в саміті НАТО 14 червня в Брюсселі, передає "Інтерфакс-Україна". Однак, за словами Жовкви, на порядку денному саміту є питання можливого отримання Україною Плану дій щодо членства в Північноатлантичному альянсі (ПДЧ).
"Нинішній саміт НАТО 14 червня буде проведено без участі країн-партнерів Альянсу, до яких серед інших відноситься й Україна. У цьому саміті візьмуть участь тільки країни - члени. Головним для нас є змістовне наповнення саміту 14 червня. Тут ми можемо бути впевненими, що тема України буде обов'язково обговорена", - повідомив Жовква.
Він також зазначив, що про обговорення української тематики під час саміту запевняли найближчі партнери НАТО, а саме Сполучені Штати, Канада, Німеччина, Франція і Польща. За словами Жовкви, рішення саміту, в тому числі щодо України, зафіксують в загальному підсумковому документі.
"Робота над таким документом триває. Ми продовжуємо переговори з нашими партнерами, щоб забезпечити врахування інтересів України в підсумковому рішенні Альянсу", - сказав заступник голови ОПУ.
Раніше ZN.UA повідомляло про те, що саміт планувався як мінізустріч лідерів країн-членів Альянсу, які мали познайомитися з президентом США Джо Байденом. При цьому спочатку планувалося, що саміт відбудеться без участі країн-партнерів, оскільки він буде сфокусований на обговоренні внутрішніх питань. При цьому співрозмовник ZN.UA зазначив, що у нього немає інформації, що на саміті НАТО заплановано обговорення анонсованої президентом Польщі Анджеєм Дудою "дорожньої карти" для України щодо виконання нею кроків щодо вступу в Альянс.
Нагадаємо, що в останні місяці Офіс президента і МЗС стали активно підіймали питання надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). 1 грудня 2020 року міністр оборони Андрій Таран заявив, що Україна сподівається отримати ПДЧ на саміті Альянсу.
Як раніше писало ZN.UA, на Банковій прагнуть, щоб лідери держав, ґрунтуючись на декларації Бухарестського саміту НАТО, дали доручення міністрам закордонних справ країн-членів організації почати процес з надання Україні ПДЧ. При цьому в Києві розраховують, що це питання буде вирішене або на саміті НАТО в Брюсселі 14 червня, або на саміті, який можливо відбудеться цієї осені.
Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".