На саміті Україна-ЄС обговорять створення центру, який координуватиме розслідування злочинів РФ

01 лютого, 2023, 21:23 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Створення такого Центру може відбутись у максимально стислі терміни.

На саміті Україна-ЄС обговорять створення центру, який координуватиме розслідування злочинів РФ
© pca-cpa.org

На саміті Україна-ЄС обговорять створення Міжнародного центру для переслідування за агресію проти України — ICPA.  Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

За словами високопоставленого європейського дипломата, який на умовах анонімності повідомив цю інформацію журналістам, створення у Гаазі такого Центру ініціює Європейський союз. І 3 лютого, під час заходу в Києві, його функціонери планують обговорити це з українською стороною. Метою створення ICPA є координація розслідування злочинів агресії РФ проти України та українців, а також збереження та накопичення доказів для майбутніх судів безвідносно того, де вони проходитимуть.

«Що стосується відповідальності РФ за скоєні злочини, ми працюватимемо разом з Україною та міжнародною спільнотою, щоб гарантувати повне притягнення до відповідальності, зокрема за злочини агресії. На саміті ми наголосимо на підтримці створення Міжнародного центру для переслідування злочинів агресії в Україні – ICPA», — підкреслив дипломат.

Читайте також: Кулеба розповів, які теми обговорюватимуть на саміті Україна-ЄС

Він також додав, що реалізація ідеї, яка з'явилася нещодавно і вже обговорюється із Нідерландами та Євроюстом, буде здійснена «дуже швидко».

Раніше про створення спеціальної прокуратури для розслідування військових злочинів Росії повідомляло видання Bloomberg. У матеріалі йшлося про те, що хоч ідея створення спеціального або «гібридного» трибуналу для Росії є складною з юридичної точки зору, вона може бути реалізована за достатньої політичної волі. У ЄС ще не визначилися з формою майбутнього суду, але погодилися продовжити відповідні переговори для обрання найкращого варіанту, який зможе отримати широку міжнародну підтримку.

19 січня Європейський парламент проголосував за створення спеціального міжнародного трибуналу для переслідування злочину агресії проти України, скоєного політичним та військовим керівництвом Росії. 

Related video

26 січня у Празі зібрались представників 20 країн на засіданні ключової групи зі створення Спеціального трибуналу обговорили шляхи здійснення правосуддя.

Дивіться спецтему: Вступ України в ЄС: експерти позитивно оцінюють ідею із self-screening Нині немає детального розуміння щодо всіх секторів, якінові зобов’язання Україні  доведеться виконувати. Без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ України в ЄС не розпочнуться  Прогрес у цій сфері має ключове значення для відкриття переговорів. Експерти пояснили, чому прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС невеликий   Україну чекає величезний пласт роботи з імплементації законодавства ЄС. Вступ України в ЄС: Європейські посадовці стримані щодо термінів, наголошують на важливості темпів та якості реформ Звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи ще необхідно виконати. Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок Також ЄС пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ стільки, скільки буде необхідно.
Підготував/ла : Микита Ткаченко
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК