Кулеба розповів, які теми обговорюватимуть на саміті Україна-ЄС

31 сiчня, 2023, 16:27 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Планується також підписання низку галузевих документів та схвалення спільної заяви за підсумками заходу. 

Кулеба розповів, які теми обговорюватимуть на саміті Україна-ЄС
© РБК-Україна

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, що головним питанням саміту Україна-ЄС буде оцінка прогресу нашої держави та тема початку переговорів про наш вступ у Євросоюз. 

"Ми готуємося представити результати виконання усіх семи рекомендацій Єврокомісії та очікуємо позитивної оцінки наших зусиль з боку ЄС, - сказав Кулеба під час останнього брифінгу. - Розраховуємо на значний прогрес у наближенні до внутрішнього ринку Євросоюзу, взаємодії в енергетичній сфері… Ключовим питанням у порядку денному має стати перспектива якнайшвидшого початку переговорного процесу про вступ до ЄС, після того, як Україна виконає всі рекомендації ЄК та отримає позитивну оцінку". 

Серед тем, які обговорюватимуть, також питання впровадження нових антиросійських санкцій, які будуть направлені на індустрію ракет, безпілотників та на атомну індустрію. Також на саміті говоритимуть про безпекову ситуацію, реалізацію запропонованої Україною "формули миру", притягнення Росії до відповідальності за скоєні злочини й повоєнну відбудову України.  

Кулеба додав, що в рамках цього саміту планується підписання низку галузевих документів та схвалення спільної заяви за підсумками заходу. 

Читайте також: Саміт Україна-ЄС у Києві: Стефанішина розповіла, про що говоритиме українська влада та європейські лідери

Related video

Нагадаємо, 3 лютого у Києві повинен відбутися саміт Україна-ЄС. Речниця Єврокомісії Дана Спінант повідомила, що за день до цього, а саме 2 лютого, до Києва можуть прибути близько 15 єврокомісарів з 27. Все для того, аби провести зустріч з представниками уряду нашої держави. 

Дивіться спецтему: Вступ України в ЄС: експерти позитивно оцінюють ідею із self-screening Нині немає детального розуміння щодо всіх секторів, якінові зобов’язання Україні  доведеться виконувати. Без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ України в ЄС не розпочнуться  Прогрес у цій сфері має ключове значення для відкриття переговорів. Експерти пояснили, чому прогрес виконання Україною Угоди про асоціацію з ЄС невеликий   Україну чекає величезний пласт роботи з імплементації законодавства ЄС. Вступ України в ЄС: Європейські посадовці стримані щодо термінів, наголошують на важливості темпів та якості реформ Звіт Єврокомісії щодо готовності України до членства в ЄС дав зрозуміти, який обсяг роботи ще необхідно виконати. Саміт ЄС привітав досягнення України і закликав продовжувати реформи, необхідні для вступу у блок Також ЄС пообіцяв підтримувати Україну у боротьбі з агресією РФ стільки, скільки буде необхідно.
Підготував/ла : Вікторія Хмілевська
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК