Мовне питання в Україні не стоїть – Зеленський

Поділитися
Мовне питання в Україні не стоїть – Зеленський Зеленський не бачить "мовної проблеми"
Президент похвалив російськомовний канал для окупованих територій.

Президент Володимир Зеленський не вважає, що в Україні гостро стоїть мовне питання.

"Загалом питання мови, чесно, не стоїть", - сказав він на пресконференції за підсумками року свого президентства.

Зеленський заявив, що в Україні багато національних меншин, для яких рідна мова – не українська".

"У нас багато різних меншин. Така країна. Стільки кордонів. Така історія. Ми повинні захищати права і можливості кожної меншини знати свою мову. Для багатьох вона не українська", – додав гарант. Але всі громадяни країни, за його словами, повинні знати державну мову.

Президент також заявив, що готовий обговорити з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном накопичені проблеми двосторонніх відносин. Одна з них – мова навчання закарпатських угорців.

"Пан Орбан протягом року шукав зі мною зустрічі. Я готовий до цієї фундаментальної зустрічі, на якій я хотів би, щоб ми підписали меморандум між Україною та Угорщиною. Меморандум про все: і ситуації з безпекою, і повагу до історії", - сказав Зеленський.

Він також похвалив російськомовний канал "Дом", що мовить для окупованих районів Донбасу. Канал має сприяти їх реінтеграції в Україну, але як це зробити, мовлячи мовою країни-агресора, незрозуміло.

"Місцеві жителі висловлюють подяку за запуск російськомовного телеканалу "Дом". Більше жодної якісної школи у них, на тимчасово окупованій території, не транслюється (йдеться про проєкт "Всеукраїнська школа онлайн" - ред.). Ми це знаємо. Ми отримуємо звіт. Тому я дуже радий, що у нас запрацював "Дом", - резюмував він.

Нагадаємо, у квітні 2019 року Верховна Рада прийняла закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Ним передбачено, зокрема, посаду мовного омбудсмена. Донедавна ним була Тетяна Монахова.

А згідно із законом "Про освіту", всі російськомовні школи України з вересня 2020 року перейдуть на українську мову навчання. А школи з мовами нацменшин, які відносяться до мов Європейського Союзу, з вересня 2023 року. Однак учні таких шкіл продовжать вивчати рідну мову та літературу.

Поділитися
Дивіться спецтему: Зе!Президент рік потому
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі