Міжнародні стейкхолдери підтримують нову редакцію законопроєкту про СБУ

Поділитися
Міжнародні стейкхолдери підтримують нову редакцію законопроєкту про СБУ
Реформа передбачає звільнення спецслужби від невластивих антикорупційних та слідчих функцій.

Міжнародна дорадча група, до складу якої входять представники Європейського Союзу, НАТО та США, висловлює підтримку законопроєкту про Службу безпеки України у редакції від 3 червня.

«Якщо законопроєкт буде ухвалено і повною мірою реалізовано, він стане надійним фундаментом для системного й ґрунтовного реформування СБУ відповідно до європейських і євроатлантичних принципів і найкращих практик», - йдеться у заяві.

Експерти звертають увагу на те, що законопроєкт передбачає поетапне повне позбавлення СБУ повноважень досудового розслідування, суттєве скорочення штату і демілітаризацію Служби, відсторонення її від розслідувань економічних злочинів, а також посилення механізмів нагляду.

«Висловлюємо вдячність президентові України за активну підтримку цієї вкрай важливої реформи. За умови комплексної реалізації реформи Служба стане більш ефективною, результативною і підзвітною, а також більш спроможною протистояти безпековим загрозам України», - додається у заяві.

Міжнародна дорадча група закликає Верховну Раду невідкладно ухвалити законопроєкт, що стане важливим кроком на шляху наближення України до принципів ЄС і НАТО.

Заяву групи експертів підтримали американські дипломати – текст звернення оприлюднило Посольство США в Україні на своїй сторінці у Twitter.

Посли країн «Великої сімки» (G7) наголосили на тому, що проєкт закону закладає міцну основу для справжньої реформи української спецслужби.

«Посли G7 вітають законопроект про Службу безпеки України, представлений 03 червня. Він передбачає міцну основу для справжньої реформи, відмову від повноважень досудового слідства, скорочення штату й демілітаризацію», - йдеться у заяві дипломатів.

Посли закликали Верховну Раду скористатися можливістю й прийняти цей  важливий закон.

«Ми вітаємо лідерство Володимира Зеленського у проведенні цієї реформи. Посли закликають народних депутатів ВР скористатися цією значною можливістю й прийняти цей закон. Його запровадження стане великим кроком уперед у перетворенні СБУ в сучасне контррозвідувальне агентство, яке працює відповідно до найкращих міжнародних практик», - підсумовується у заяві.

Протилежної думки дотримуються у правозахисній організації Human Rights Watch і ще 23 організаціях, котрі звернулися до Зеленського зі спільним листом, в якому закликали усунути недоліки, що шкодять правам людини.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект №3196-д «Про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності СБУ». Документ підтримали 285 народних депутатів.

Автори законопроєкту пропонували ліквідувати підрозділи СБУ з боротьби з корупцією та організованою злочинністю, обмежити правоохоронну функцію і до 2024 року поступово передати функції досудового розслідування ДБР.

Водночас реформа передбачає посилення контррозвідувального і антитерористичного напрямків у роботі СБУ і розширення повноважень для боротьби з терористичними організаціями, незаконними збройними формуваннями, транснаціональними злочинними угрупованнями за межами України.

Докладніше про перспективи реформи читайте у статті Олени Щербан та Віталія Шабуніна «Реформа СБУ: ні вашим, ні нашим» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі