Рада ухвалила за основу законопроект щодо реформи СБУ

Документ Доповнено
Поділитися
Рада ухвалила за основу законопроект щодо реформи СБУ © Андрій Товстиженко, DT.UA
Законопроект відбирає в СБУ не властиві їй функції.

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроекту №3196-д “Про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України" щодо удосконалення організаційно-правових засад діяльності Служби безпеки України”. Документ підтримали 285 народних депутатів.

Фракції голосували так:

  • "Слуга народу" - за - 200, проти - 0;
  • ОПЗЖ - по - 19, проти - 0;
  • "Європейська солідарність" - за - 22, проти - 0;
  • "Батьківщина" - за - 0, проти - 1;
  • "За майбутнє" - за - 4, проти - 1;
  • "Голос" - за - 17, проти - 0;
  • "Довіра" - за - 17, проти - 0;
  • позафракційні - за - 6, проти - 0.

Проект закону визначає, що Служба безпеки є державним органом спецпризначення з правоохоронними функціями, який забезпечує державну безпеку країни. Згідно з документом, СБУ повинна буде підкорятися президенту України і контролюватиметься парламентом.

Документ пропонує ліквідувати підрозділи Служби безпеки з боротьби із корупцією та організованою злочинністю. Крім того, документ визначає обмеження правоохоронної функції СБУ. Також проект закону пропонує до 2024 року поступово передати функції досудового розслідування Державному бюро розслідувань

Крім того, документ передбачає посилення контррозвідувального і антитерористичного спрямування Служби безпеки. Також законопроект пропонує розширити повноваження СБУ щодо застосування сил і засобів проти терористичних організацій, незаконних збройних і воєнізованих формувань, транснаціональних злочинних угруповань за межами України. Більш того, прийняття та реалізація законопроекту розмежує контррозвідувальні та оперативно-розшукові види діяльності СБУ.

Документом визначаються багаторівневі механізми превентивного реагування на загрози держбезпеки.

Також в документі визначені механізми, за якими СБУ протидіятиме розвідувально-підривній діяльності іноземних спеціальних служб, НВФ і терористам. При цьому для подібного протидії передбачено використання громадських організацій, політичних партій та ЗМІ.

Відповідно до законопроекту, в СБУ поетапно повинні скоротити штатну чисельність співробітників. Крім того, документ пропонує частково демілітаризувати СБУ і перевести спецслужбу на спеціальні звання.

Детальніше про перспективи реформи, а також про те, чому вона неповноцінна, читайте у статті Олени Щербан та Віталія Шабуніна "Реформа СБУ: ні вашим, ні нашим".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі