На даний момент не може йти мова про ліквідацію "Приват-банку", він повинен бути збережений як банк.
Про це в інтерв'ю DT.UA заявив глава Адміністрації президента Борис Ложкін.
"Приват" - це банк, який виконує, по суті, роль головного ощадного банку країни. Тимчасово - так, він важливий і як великий розрахунковий центр. Але стратегічно - як ощадний. "Приват" із тією кількістю депозитів, які в нього є, безумовно, слід зберегти як банк. Тобто, на мій погляд, точно не може йтися про його ліквідацію. "Приват-банк" is toо big to fail, тому з ним треба діяти дуже акуратно і обережно", - наголосив Ложкін.
При цьому він зазначив, що не вважає банк "яблуком розбрату" між президентом та Ігорем Коломойським.
"Взагалі, слово "розбрат" не зовсім точно визначає нинішні стосунки між Коломойським та президентом. Зараз відбувається процес, названий "деолігархізацією", але деолігархізація - це ж не ліквідація конкретних бізнесів конкретних осіб. Це розділення влади та бізнесу. Коломойський може залишатися одним із найбільших бізнесменів країни. І якщо він платитиме податки, розвиватиме свій бізнес, то я вважаю, що держава і його, і інших бізнесменів підтримуватиме", - зазначив глава АП.
На його думку, ключовим питанням зараз є те, що "приватні інтереси необхідно відокремити від державних, перш за все, якщо мова йде про найбільші фінансово-промислові групи". "Мова не тільки про Коломойського. Я, до речі, вважаю "Приват-банк" дуже технологічною системою", - зазначив Він.
На питання про те, хто поведе "Приват-банк" через рифи" - держава або власники, і чи є рішення з цього питання, Ложкін відповів: "У НБУ і акціонерів "Привату" є план, який зараз актуалізується ними. Якщо акціонери будуть дотримуватися цього плану, то банк буде залишатися приватним".
Читайте повністю інтерв'ю Юлії Мостової з Борисом Ложкіним: "До держслужби ставлюся як до служби в армії" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".