"Приват" заблокував державну нафту "Укртранснафти" на 200 млн грн

ZN.UA Ексклюзив Фото
Поділитися
Коломойський вирішив "взяти в заручники" державну нафту після того, як держава вивела з-під його впливу "Укртранснафту", якою олігарх керував довгі роки.

Контролюється Коломойським «Укртатнафта» взяла в заручники нафту державної «Укртранснафти»
Контролюється Коломойським «Укртатнафта» взяла в заручники нафту державної «Укртранснафти»

Підконтрольна групі "Приват" Ігоря Коломойського "Укртатнафта" вимагає від державної "Укртранснафти" сплати боргу за зберігання близько 240 тис. тонн технологічної нафти. У зв'язку з цим, нібито в рахунок забезпечення боргу, компанія вирішила заблокувати у себе 18,293 тис. тонн державної нафти, вартість якої на ринку оцінюється в близько 200 млн грн.

Про це йдеться в офіційному листі нафтопереробної компанії, копію якого має ZN.UA.

Зокрема "Укртатнафта" (займається переробкою нафти) стверджує, що за період з 1 квітня по 31 липня основний борг державної "Укртранснафти" (транспортує нафту) за оренду резервуарів на Кременчуцькому НПЗ становить 187,3 млн грн.

Крім цього переробник вирішив нарахувати неустойку, яку буде вимагати в суді, у розмірі 31,3 млн грн, в яку включив: інфляційне збільшення боргу, пеню та моральну шкоду.

Крім того, "Укртатнафта" офіційно поставила до відома державну нафтотранспортну компанію про те, що вона самостійно утримає більше 18 тис. тонн нафти з тієї, що зберігається на заводі на загальну суму 198,66 млн грн.

Разом з вимогою про виплату боргу, "Укртатнафта" вимагає від "Укртранснафти" повної конфіденційності і вважає грубим порушенням факти просочування в пресу інформації по цьому скандальному контракту. На думку "Укртатнафти" документи в ЗМІ спотворюються. Зокрема, обурення викликала інформація про те, що якість технологічної нафти за час зберігання на НПЗ змінилася, що може свідчити про те, що нафта сорту Urals була замінена на українську. Втім, зміну якісних характеристик нафти підтвердили дві інвентаризації.

Технологічна нафта була викачана з нафтопроводів у 2014 році та розміщена на зберігання на НПЗ групи "Приват" у Кременчуці, Дрогобичі та Надвірній під час роботи главою компанії "Укртранснафта" ставленика Коломойського Олександра Лазорка. Незважаючи на різний технологічний рівень, всі три заводи виставили однакову ставку зберігання – 6,40 грн за тонну на добу, що в кілька разів перевищує ринковий рівень. Таким чином, добова вартість зберігання 385 тис. т нафти склала 2,5 млн грн, а всього в рамках проекту держкомпанія заплатила заводам дніпропетровської групи 381,2 млн. грн. Це стало причиною відсторонення Лазорка від управління "Укртранснафтою" у березні 2015 року, що згодом спричинило і відставку Ігоря Коломойського з посади губернатора Дніпропетровської області через залучення до конфлікту збройних підрозділів.

З квітня оплата зберігання нафти на НПЗ не проводиться. "Укртранснафта" і "Нафтогаз України" ініціювали в Генпрокуратурі і СБУ кримінальне провадження за даним епізодом з метою анулювання договорів, проте з невідомих причин силовики другий місяць не проявляють належного інтересу до цього процесу. Між тим "Укртранснафта" ще в червні заявила про готовність відмовитися від зберігання нафти на НПЗ, однак Кременчук відмовляється повертати державну нафту без оплати боргів за договорами зберігання, тим самим виставляючи держкомпанії нові рахунки.

Нагадаємо, що "Укртатнафта" – найбільша нафтопереробна компанія України, державна частка "Нафтогазу України" в статутному капіталі якої становить 43,054% акцій. Іншим найбільшим акціонером "Укртатнафти" є структури, що входять до групи "Приват".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі