Україна зазнала колосальних втрат через захоплення "Приватом" "Укртатнафти"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна зазнала колосальних втрат через захоплення "Приватом" "Укртатнафти" Захоплення Коломойським Кременчуцького НПЗ дорого коштував Україні © kremenchug.ua
Окрім багатомільярдної компенсації Україна багато років недоотримувала податки, а зараз через викачування технологічної нафти країні загрожує втрата нафтопровідної системи.

Захоплення у 2007 році НПЗ "Укртатнафта" групою "Приват", що належить олігарху та дніпропетровському губернатору Ігорю Коломойському, зчинило згубний вплив на всю нафтопереробну і нафтотранспортну галузі України, безповоротно перекресливши їхні перспективи.

Про це пише директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн у своїй статті для ZN.UA Дорогий Ігор Валерійович.

Окрім компенсації у розмірі від 1,5 до 17 млрд грн, яку, згідно з винесеним Міжнародним комерційним арбітражем рішення, Україна змушена буде заплатити "Татнефти", держава зазнала й інших збитків. Зокрема, це падіння переробки нафти на "Укртатнафті" більш ніж удвічі, з 6 до 2,5 млн т на рік. Відповідно, значно зменшилася сума відрахувань до бюджету всіх видів податків.

Окрім того, відбулась зупинка Одеського НПЗ у 2009 р. через розворот нафтопроводу Кременчук-Одеса для постачань нафти з моря на "Укртатнафту", а також зупинка Дрогобицького та Надвірнянського НПЗ, що належить "Привату", інтерес до яких зник після заволодіння більш сучасним і потужним НПЗ "Укртатнафта".

Відбулася втрата транзитних обсягів сировини на Одесу внаслідок розвороту нафтопроводу з Одеси до Кременчука, обсяг транспортування нафти "Укртранснафтою" за п'ять років знизився удвічі через падіння обсягів переробки і зникнення транзитних маршрутів.

В недалекій перспективі Україні також загрожує втрата нафтопровідної системи внаслідок розпочатого викачування технологічної нафти через невикористання нафтопроводів, а також завдання удару по інвестиційному іміджу України в очах міжнародних інвесторів.

А саме юридичний супровід судового процесу за позовом "Татнефти" у європейських судах вже коштував і ще коштуватиме Україні сотні тисяч доларів.

Нагадаємо, позов до держави Україна було подано татарами ще в 2008 р. Рейдерське захоплення і подальші рішення українських судів, які відібрали акції "Укртатнафти" у "Татнефти" і двох афілійованих з нею зарубіжних компаній-акціонерів, були розцінені як порушення Україною угоди з Росією про залучення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 р.

29 липня Міжнародний комерційний арбітраж виніс рішення за позовом "Татнефти", задовольнивши вимоги позивача.!zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі