Генеральний прокурор Ірина Венедіктова відзначила «системну роботу» Міністерства внутрішніх справ і Національної поліції з боротьби з корупцією. МВС на чолі з Арсеном Аваковим і Нацполіція стали єдиними органами, які генпрокурор не стала критикувати.
Нарада на Різницькій за участю міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та голови НПУ Ігоря Клименка відбулося у вівторок, 27 жовтня, повідомили в Офісі генпрокурора.
Венедіктова зазначила, що понад 80% корупційних злочинів розслідуються Національною поліцією, а також похвалила НПУ за зростання показників.
«На третину в цьому році збільшилася кількість розкритих таких злочинів, на 20% кількість засуджених. Нам вдалося налагодити системну роботу, однак необхідно докласти спільних зусиль для підвищення ефективності розслідування, щоб винні в корупційних злочинах всіх рівнів були справедливо покарані», - заявила генпрокурор.
За словами Авакова, «органи внутрішніх справ працюють з прокуратурою, для того, щоб знизити рівень корупції в Україні та показати суспільству результати роботи».
Клименко, в свою чергу, повідомив, що поліція вже скерувала до судів 1347 проваджень про привласнення, розтрату або незаконне заволодіння майном, 136 - про отримання неправомірної вигоди, 147 - про зловживання владою або службовим становищем, 43 - про зловживання впливом. Крім того, поліція склала 10 тисяч адмінпротоколів про корупцію, 70% з них передані до судів.
Напередодні Венедіктова провела аналогічні наради з керівництвом ДБР, НАБУ, САП і ДФС. Ці органи генпрокурорка також розкритикувала за малу кількість скерованих до судів справ і недостатній рівень відшкодування збитків, завданих державі корупційними злочинами.
Венедіктова дала ДБР два місяці на усунення недоліків у роботі, а також обговорила з керівниками НАБУ і САП справи, які «мають бути скеровані до суду до кінця року».
Напередодні місцевих виборів президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю, що може ініціювати заміну генпрокурора, якщо Ірина Венедіктова «не покаже серйозний результат» до кінця року.
Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA