Генеральний прокурор Ірина Венедіктова розкритикувала роботу Державного бюро розслідувань, яке сама ж очолювала погода назад. На усунення недоліків Венедіктова дала керівництву ДБР два місяці, повідомили в Офісі генпрокурора.
На оперативній нараді на Різницькій в понеділок, 26 жовтня, генпрокурорка заслухала в.о. директора ДБР Олексія Сухачова і його заступників про результати роботи за дев'ять місяців 2020 року. Тобто, до звіту мали включити дані про роботу Бюро за січень-березень включно, коли директором ДБР була Венедіктова.
До недоліків роботи ДБР генпрокурорка віднесла малу кількість проваджень, скерованих до суду з обвинувальними актами, недостатній рівень відшкодування збитків, завданих державі корупційними злочинами, а також відсутність «системного викриття злочинних вертикалей».
«Ви мусите проводити системну роботу з викриття злочинних схем, де є правоохоронці, які «кришують» цілі галузі. Потрібно блокувати корупційні вертикалі знизу до верху. Це системні болі і хвороби держави. Треба працювати і давати реалізації. Кожного дня ви отримуєте зарплату не заради процесу, а заради результату. Також повинно бути реальне відшкодування встановлених збитків. Ви той орган, який має системно і методично займатися всім цим», - звернулася Венедіктова до Сухачова і його заступників.
«Генеральний прокурор поставила перед Державним бюро розслідувань завдання - за два місяці скорегувати роботу на зазначених напрямках і усунути виявлені недоліки», - повідомили в Офісі генпрокурора за підсумками наради.
Напередодні місцевих виборів президент Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю, що може ініціювати заміну генпрокурора, якщо Ірина Венедіктова «не покаже серйозний результат» до кінця року.
Ірина Венедіктова очолювала ДБР з 27 грудня 2019 року після звільнення Романа Труби. На парламентських виборах 2019 року вона пройшла до Верховної Ради за списком партії "Слуга народу", до якого її включили під №3. Венедіктова очолювала парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності.
У 2016 році Венедіктова провалила конкурс на посаду судді Верховного суду, не набравши мінімально необхідної кількості балів на екзамені.
Докладніше про те, як групи Коломойського, Авакова і Медведчука поставили президента Зеленського на розтяжку в питанні звільнення директора НАБУ, читайте у статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний цугцванг Зеленського». Як ЗеКоманда провалила ревізію керівництва органів досудового розслідування і прокуратури - в матеріалі автора «Правоохоронці голого ЗеКороля» для ZN.UA