Лідери G7 розчаровані станом боротьби з корупцією в Україні – посол Франції

Доповнено
Поділитися
Лідери G7 розчаровані станом боротьби з корупцією в Україні – посол Франції
Серйозним ударом стало рішення КСУ щодо антикорупційної реформи.

Лідери країн «Великої сімки» (G7) розчаровані станом боротьби з корупцією в Україні, заявив в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна» посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.

«Я маю підкреслити власне розчарування. І це не лише моє розчарування, не розчарування Франції, це розчарування країн G7», - підкреслив дипломат.

Лідерів «Сімки» турбує конфлікт навколо Конституційного суду, зокрема, рішення КСУ визнати неконституційними низку положень антикорупційної реформи.

«Ми вважаємо постанову від 27 жовтня серйозною перешкодою для боротьби України з корупцією, оскільки деякі важливі аспекти законодавства опинились під загрозою. Були вилучені, наприклад, положення про кримінальну відповідальність за неправдиве електронне декларування, і те, яке визначає повноваження НАЗК. Ми стурбовані і поки не бачимо достатнього прогресу», - пояснив де Понсен.

Серед головних причин провалу боротьби з корупцією посол відзначає наявність «зацікавлених кіл»; брак правових інструментів для просування реформ; недоліки правової експертизи.

Наприклад, коли розробляються закони, вони недостатньо добре складені, щоб пройти через експертизу КСУ. І Франція готова надавати юридичну підтримку в цьому питанні.

Винними у відсутності прогресу в реформах посол вважає представників судової системи і олігархів.

«Я не хочу вплутуватися в пошук винних. Але я б сказав, що деякі гравці судової системи і деякі олігархи є головними перешкодами на шляху реформ на цей час. Дуже складно реформувати країну, якщо у вас немає чистої судової системи », - каже дипломат.

На думку де Понсена, для виходу з цієї кризи Україні потрібні сильна політична воля, підтримка Верховної Ради і міжнародного співтовариства, включно з G7 і ЄС. Зацікавленість у проведенні реформ у президента Володимира Зеленського є, вважає посол.

«Ми підтримуватимемо, наприклад, відбіркову комісію. Ми готові надати міжнародних експертів для участі в цих комісіях, для відбору компетентних і етично адекватних суддів, прокурорів. Ми готові надати технічну експертизу, про яку я згадував раніше, і надати цю підтримку. Якщо все це скласти докупи - політичну волю зверху, політичну підтримку Ради - все може змінитися в правильному напрямку. Нам потрібен новий поштовх для підкріплення зусиль, це ясно», - підсумовує він.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і ухвалити рішення, що дозволять Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної «У правовій прострації» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі