На плани президента Росії Владіміра Путіна щодо подальшого використання військ біля кордонів України можуть вплинути кілька факторів, вважає міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Зараз нова наступальна операція є однією з опцій на розгляді керівництва РФ, підкреслив він в етері телеканалу «Україна 24». І рішення щодо неї ще не прийнято.
«Перший: сила, спокій та витримка України. Другий: скоординованість та сила дій наших партнерів. Ми працюємо над обома чинниками, і я закликаю всіх не панікувати, але зберігати пильність і не вестися на жодні провокації, особливо в інформаційному просторі», - наголосив міністр.
Напередодні портал Military Times опублікував інтерв'ю із головою Головного управління розвідки Міноборони України Кирилом Будановим. У ньому офіцер назвав чисельність російських військ біля кордонів України та припустив вірогідність вторгнення цієї зими.
Минулого місяця Росія знову почала стягувати війська та техніку до кордонів з Україною, нарощуючи угруповання, що залишилося там після весняних «навчань». Агресивність Росії на дипломатичному та військовому напрямках останніми тижнями суттєво зросла. Міграційна криза в Білорусі, напруженість на Балканах, стрімке зростання цін на газ у Європі – у всіх цих подіях простежується російський слід.
Думки щодо мети таких дій Кремля розходяться: одні експерти бачать у них спробу дестабілізації континенту, інші – ширму для спроби силового захоплення України. Напередодні колишній перший заступник голови АП Росії Владіслав Сурков опублікував нову статтю, в якій натякнув: Росія не відмовиться ані від агресії проти інших країн, ані від своїх імперських амбіцій.
З Вашингтона регулярно звучать слова підтримки Сполученими Штатами України та суворих попереджень Росії. Але важливі не лише меседжі та наративи, які Росія має почути, а й дії, які вона побачить після цього. Докладніше читайте у статті Тетяни Силіної «Відкрите питання: Як Америка захищатиме Україну від Путіна?» у ZN.UA.