Європейський Союз має ввести реальне ембарго на російську нафту, заявив голова Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба. Він додав, що будь-яку суміш із російською нафтою слід розглядати як 100% російську нафту.
«”Якщо світові лідери та бізнес серйозно ставляться до припинення російських військових злочинів, вони повинні спочатку позбавити Путіна доходів від нафти. Досить виправдань і напівзаходів, поки українців бомблять, вбивають, катують, ґвалтують. Російська нафта повна української крові. Припиніть її купувати!», – написав Кулеба у Twitter.
Він наголосив, що ЄС має ввести реальне ембарго на російську нафту. Голова МЗС звернув увагу, що Росія відчайдушно намагається обійти вже введені обмеження.
«Прояснімо: будь-яку суміш, що містить будь-яку російську нафту, слід розглядати як 100% російську нафту. Не дозволяйте росіянам обманювати обмеження», – додав Кулеба.
Раніше Україна офіційно звернулася до Секретаріату Енергетичного Співтовариства, Європейського Союзу та країн учасниць Договору про Енергоспівпрацю з пропозицією ввести заборону на імпорт енергоресурсів з РФ.
Перед цим президент України Володимир Зеленський висловив думку, що в шостий пакет санкцій ЄС ввійде ембарго на російську нафту.
Про те, що рано чи пізно Євросоюзу доведеться вдатися до заходів проти імпорту газу та нафти з Росії, заявляв голова Європейської ради Шарль Мішель.
Ліквідувати залежність від російського газу та нафти неодноразово закликав прем'єр Британії Борис Джонсон: він вважає, що Росія дозволяє собі нападати на інші країни, бо впевнена: західні країни залежать від її нафти та газу і не зможуть нормально протистояти її діям. Щоб зменшити залежність від газу РФ, Німеччина домовилася про співпрацю в енергетиці з Катаром.
Від російської нафти відмовилися, зокрема, США та Данія. У другій половині березня з російського ринку вийшли чотири найбільші у світі нафтосервісні компанії: Halliburton, Schlumberger, Baker Hughes та Weatherford.