КС розглядає подання Верховного суду щодо судової реформи Зеленського

Поділитися
КС розглядає подання Верховного суду щодо судової реформи Зеленського © Pixabay
Розгляд справи відбудеться у два етапи.

Конституційний суд України сьогодні розпочав слухання у справі подання Верховного суду щодо конституційності окремих положень закону щодо діяльності органів суддівського врядування. Про це повідомляє агентство "Укрінформ".

Вказується, що засідання відбувається за участі голови Верховного суду Валентини Данішевської і голови Касаційного адміністративного суду у складі ВС Миколи Смоковича, представниці Ради у Конституційному суді Ольги Совгирі, представника президента у КС Федіра Веніславського, голови Вищої ради правосуддя Андрія Овсієнка.

Совгиря заявляла клопотання про перенесення розгляду справи, бо вона не встигла ознайомитися з матеріалами. За її словами, 15 січня працівник апарату Ради звернувся до секретаріату суду щодо надання матеріалів справи, однак було відмовлено нібито з формальних причин.

Своєю чергою, голова Конституційного суду Олександр Тупицький зауважив, що у представниці Верховної Ради є свій кабінет і вона мала змогу ознайомитися з матеріалами справи раніше.

Суд вирішив не відкладати розгляд справи, а Совгирі наддадуть можливість підготуватися, оскільки розгляд справи відбудеться у два етапи.

16 жовтня 2019 року Верховна Рада підтримала у другому читанні президентський законопроєкт №1008. При цьому депутати проігнорували заяви західних послів і генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, які жорстко розкритикували окремі положення законопроєкту.

Дипломати вказали на безглуздість і неефективність скорочення з 200 до 100 суддів Верховного суду, розпуску діючого складу і повторного набору ВСУ. А також на необґрунтованість підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів нереформованій Вищій раді правосуддя. Проєкт Зеленського також передбачає розпуск ВККС і скорочення її членів з 16 до 12. Рада Європи висловила готовність допомогти Україні в реформуванні судової системи.

4 листопада Зеленський підписав закон, незважаючи на критику Ради Європи та ЄС.

Після цього Верховний суд звернувся до Конституційного суду, заявивши про неконституційність окремих положень закону.

У Венеціанській комісії заявили про те, що судова реформа Зеленського загрожує стабільності і незалежності системи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі