Зеленський дав старт власній судовій реформі

Поділитися
Зеленський дав старт власній судовій реформі Судову реформу Зеленського піддали жорсткій критиці
Законопроєкт №1008 повернуто до парламенту з підписом голови держави.

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 4 листопада, підписав законопроєкт про судову реформу.

Картка законопроекту №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" на сайті Верховної Ради свідчить, що сьогодні його повернуто з підписом голови держави.

Проєкт закону скорочує склад Верховного суду вдвічі – з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС), створює при Вищій раді правосуддя (ВРП) комісію чесноти та етики, розширює перелік посад, на які поширюється люстрація, включно із ВККС, ВРП та іншими судовими органами, раніше для люстрації недосяжними.

Після розпуску чинного складу ВККС кількість її членів буде скорочено з 16 до 12 осіб. Нових членів відбиратиме комісія, до складу якої увійдуть міжнародні експерти у сфері боротьби з корупцією, а затверджуватиме – нереформована Вища рада правосуддя.

Судову реформу Зеленського розкритикували західні партнери України, а також українські бізнес та судді.

Нагадаємо, 16 жовтня запропонований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт №1008 був прийнятий у другому читані та в цілому. У другому читанні за нього не голосувала жодна фракція, крім "Слуги народу".

За день до ухвалення законопроекту у першому читанні низка його положень зазнали жорсткої критики з боку заступника голови представництва Європейського Союзу в Україні Анніки Вайдеман і канадського посла Романа Ващука.

Згодом документ розкритикувала Рада Європи. Зокрема, генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич зазначила, що запропоновані Зеленським зміни можуть серйозно позначитися на незалежності судової системи.

Зокрема, законопроєкт впливає на статус, кваліфікаційні вимоги до судді та пов'язані з ними процедури; ставить під загрозу зриву роботу Верховного суду через скорочення кількості суддів, розпуск діючого складу і повторний набір суддів; необґрунтовано підпорядковує ВККС нереформованій Вищій раді правосуддя тощо.

Окрім того, моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи направив до Венеціанської комісії запит щодо оцінки президентського законопроекту №1008.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі