В Європейській комісії очікують, що Україна врахує висновки Венеціанської комісії і поради представництва Євросоюзу щодо закону про судову реформу. Спецпредставник президента Єврокомісії по Україні Ельмар Брок сподівається, що влада змінить цей закон.
В інтерв'ю "Європейській правді" Брок сказав про те, що судова реформа викликає занепокоєння не тільки у Європейського союзу, але й у Канади, а також загалом країн G7.
"Позиція Венеціанської комісії вкрай важлива для нас. Євросоюз їй довіряє, і ми розраховуємо, що Україна обговорить з ними ці рекомендації і, якщо ті будуть затверджені, змінить закон", - сказав він.
Брок також розраховує, що будуть враховані і поради, які обговорювалися з представництвом Євросоюзу в Україні.
16 жовтня Верховна Рада підтримала у другому читанні президентський законопроект №1008. При цьому депутати проігнорували заяви західних послів і генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич, які жорстко розкритикували окремі положення законопроєкту.
Дипломати вказали на безглуздість і неефективність скорочення з 200 до 100 суддів Верховного суду, розпуску діючого складу і повторного набору ВСУ. А також на необґрунтованість підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів нереформованій Вищій раді правосуддя. Проєкт Зеленського також передбачає розпуск ВККС і скорочення її членів з 16 до 12. Рада Європи висловила готовність допомогти Україні в реформуванні судової системи.
4 листопада Зеленський підписав закон, незважаючи на критику Ради Європи та ЄС.
11 листопада в Києв прилетіли члени Венеціанської комісії, щоб дати оцінку судовій реформі Зеленського.