Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування повинна бути строгою - Зеленський

Поділитися
Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування повинна бути строгою - Зеленський
Зеленський провів 27 листопада засідання Національної ради з питань антикорупційної політики

Президент Володимир Зеленський провів 27 листопада засідання Національної ради з питань антикорупційної політики, на якому була узгоджена послідовність кроків влади для подолання кризи, викликаного рішенням Конституційного суду з антикорупційної реформи.

"Ця криза вже призвела до дуже серйозних наслідків. Нам коштувало великих зусиль, щоб після цього рішення остаточно не втратити підтримку наших міжнародних партнерів, зокрема МВФ, Світового банку та інших інвесторів. Ті, хто брехав в деклараціях за 2017, 2018, 2019 роки, вже не будуть покарані. Робота з попередження корупції сьогодні залишається на паузі ", - цитує Зеленського прес-служба Офісу президента.

Президент закликав Верховну Раду якнайшвидше ухвалити законопроект про відновлення кримінальної відповідальності за ухилення від подання декларації та внесення до неї завідомо недостовірних відомостей.

Наступним кроком в подоланні конституційної кризи, за словами Зеленського, має стати відновлення норм Закону "Про запобігання корупції", який повинен забезпечити повне відновлення перевірок декларацій, в тому числі декларацій суддів, а відповідні повноваження повинні залишитися за Національним агентством з попередження корупції (НАПКА).

"Обов'язково, щоб ці відмінності нікому не надавали можливості для зловживання або затягування притягнення до відповідальності", - підсумував Зеленський.

Також раніше Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити ситуацію, викликану рішенням Конституційного суду України щодо певних аспектів антикорупційної реформи.   Президент просить дати висновок про стан антикорупційного законодавства після його прийняття.

Відзначимо, що глава Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що робоча група за рішенням конституційної кризи узгодила повернення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування. Він упевнений, що народні депутати вирішать відповідне питання в прийнятні терміни.

Також раніше Зеленський звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити ситуацію, викликану рішенням Конституційного суду України щодо певних аспектів антикорупційної реформи. Президент просить дати висновок про стан антикорупційного законодавства після його ухвалення.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону низки положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірне декларування.

18 листопада у парламенті створили робочу групу щодо напрацювання законопроектів для вирішення конституційної кризи. Зокрема, очолив робочу групу народний депутат з фракції “Слуга народу” Денис Монастирський. А його заступником стала Ольга Совгиря.

Раніше повідомлялося про те, що робоча група сформувала варіанти перевірки декларацій суддів.

Якщо влада та всі її гілки не продемонструють достатньої політичної зрілості й відповідальності та не зможуть спільно виробити і прийняти рішення, що дадуть змогу Україні гідно вийти з нинішньої кризи, спричиненої рішенням КСУ, наслідки для країни на зовнішній арені будуть вельми сумними. Докладніше у матеріалі Тетяни Силіної "У правовій прострації" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі