Кожара вважає, що одного бажання політиків звільнити Тимошенко буде мало, потрібні ще і закони

Поділитися
Кожара вважає, що одного бажання політиків звільнити Тимошенко буде мало, потрібні ще і закони © getthebigpicture.net
На думку Кожари, рішення про звільнення екс-прем'єра може бути прийнято тільки у відповідності з законами та Конституцією України, а не за політичної волі когось в Україні.

Міністр закордонних справ Леонід Кожара вважає, що відпустити Юлію Тимошенко на лікування в Німеччину, не вирішуючи юридичну сторону справи, неможливо.

За його словами, "справа Тимошенко" є єдиним питанням, що затьмарює відносини України і Європейського Союзу". Він вважає, що політичного вирішення цієї проблеми немає.

"Тимошенко не може бути звільнена тільки політичної волі когось в Україні. Ні в кого немає повноважень взяти і звільнити засудженого", - заявив глава МЗС.

За його словами, рішення може бути прийнято відповідно до законів і Конституції України.

Існує можливість помилувати екс-прем'єр-міністра, але для цього, сказав Кожара, необхідна наявність доброї волі самої Тимошенко, вона повинна проявити бажання бути помилуваною.

Випустити Тимошенко на лікування в Німеччину, не вирішуючи юридичну сторону справи, на його думку, неможливо.

У свою чергу, міністр закордонних справ Німеччини Гідо Вестервелле ухилився від прямої відповіді на питання про те, чи буде підписано угоду про асоціацію між Євросоюзом та Україною, якщо Тимошенко не випустять на лікування до Німеччини і вона далі буде перебувати у в'язниці.

Глава МЗС Німеччини нагадав, що однією з умов підписання такої угоди вважає "усунення враження про вибірковість українського правосуддя".

Відзначимо, що у Брюсселі наполягають, що для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі Києву необхідно знайти рішення у справі Тимошенко, засудженої на 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2008 році.

Нагадаємо, Польща і Литва заявили, що Україна не готова до асоціації з ЄС. На думку міністрів закордонних справ двох країн, Київ ще не провів всі необхідні реформи.

Раніше представники країн-членів Євросоюзу вже багато разів попереджали, що Угода про асоціацію може бути не підписана у цьому році через неготовність України. Чиновники самого ЄС в офіційних заявах висловлюють надію, що це все-таки буде можливо.

20 червня, Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, йдеться на офіційному сайті відомства.

Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа українською мовою і всіма мовами країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація.

Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зі свого боку ЄС неодноразово озвучував ряд умов, при виконанні яких документ буде підписаний.

Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

В Євросоюз хочуть майже 60% українців

Україна сподівається на допомогу Литви в підписанні угоди про асоціацію з ЄС

Президент Європарламенту вважає, що ЄС не повинен припиняти діалог з Україною через Тимошенко

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі