Україна сподівається на допомогу Литви у підписанні угоди про асоціацію з ЄС

Поділитися
Україна сподівається на допомогу Литви у підписанні угоди про асоціацію з ЄС
Київ сподівається, що тісна співпраця з Литвою допоможе Україні підписати на Вільнюському саміті угоду про асоціацію, а також розраховує на посилення взаємодії у найбільш важливих сферах.

Україна вітає початок з 1 липня цього року першого в історії Литви піврічного головування в Раді Євросоюзу, яке вперше об'єднає 28 країн-членів ЄС. Про це йдеться у заяві МЗС України з нагоди головування Литви в ЄС.

Згідно з заявою, Україна розраховує на посилення тісної взаємодії з Литвою з актуальних питань відносин між Україною та ЄС, зокрема, у сферах зміцнення енергетичної безпеки, розвитку транс'європейської транспортної мережі, співпраці у сфері інвестицій, свободи та безпеки.

"Особливі надії покладаємо на підписання Угоди про асоціацію з ЄС під час Вільнюського саміту Східного партнерства у листопаді цього року. Розраховуємо, що спільними зусиллями ми зможемо здійснити історичний внесок у розвиток сильної, безпечної і процвітаючої Європи, а також започаткувати якісно новий етап у відносинах між Україною і Євросоюзом", - йдеться в заяві.

Відзначимо, що у Брюсселі наполягають, що для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію з ЄС на саміті у Вільнюсі Києву необхідно знайти рішення у справі Тимошенко, засудженої на 7 років позбавлення волі за перевищення службових повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2008 році.

Нагадаємо, Польща і Литва заявили, що Україна не готова до асоціації з ЄС. На думку міністрів закордонних справ двох країн, Київ ще не провів всі необхідні реформи.

Раніше представники країн-членів Євросоюзу вже багато разів попереджали, що Угода про асоціацію може бути не підписана у цьому році через неготовність України. Чиновники самого ЄС в офіційних заявах висловлюють надію, що це все-таки буде можливо.

20 червня, Комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції оприлюднив робочий проект Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною, йдеться на офіційному сайті відомства.

Як відомо, угоду про асоціацію Україна-ЄС було парафовано у 2012 році. Після технічної звірки проекту Угоди сторони здійснюють офіційний переклад документа українською мовою і всіма мовами країн-членів ЄС. Після цього документ зазвичай очікує підписання і ратифікація.

Угода про асоціацію Україна-ЄС може бути підписана на саміті Східного партнерства у листопаді 2013 року у Вільнюсі. Зі свого боку ЄС неодноразово озвучував ряд умов, при виконанні яких документ буде підписаний.

Серед них - реформа правоохоронної системи, вдосконалення виборчого законодавства, усунення вибіркового правосуддя, вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. !zn

Читайте також:

Євросоюз побачив прогрес України у реформах для Угоди про асоціацію

Рибак пообіцяв прийняти євроінтеграційні закони на осінній сесії Ради

З євроінтеграційних законопроектів у Раді питання тільки до проекту про протидію дискримінації

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі