У Євросоюз хочуть майже 60% українців

Поділитися
У Євросоюз хочуть майже 60% українців © euronews.com
Більшість українців підтримує вступ країни в ЄС. На Угоду про асоціацію з Брюсселем вони покладають надії, і не тільки економічні.

Кількість прихильників вступу до 3 в Україні знову зростає: 59% жителів країни його підтримують, проти цього виступають лише 24%. Після того, як у 2012 році число проєвропейськи налаштованих українців поменшало, зараз знову спостерігається зворотна тенденція.

Такі дані останнього опитування DW-Trend - репрезентативного дослідження, яке було проведено у червні 2013 року на замовлення української редакції DW українським відділенням Інституту вивчення громадської думки IFAK. Його співробітники особисто опитали 1000 осіб у віці від 18 до 65 років, які проживають у містах України з населенням понад 50 тисяч жителів.

У той час як два роки тому вступ України в Євросоюз підтримували 74% українців, на рік пізніше, у листопаді 2012 року, унаслідок фінансової та економічної кризи у країнах ЄС цей показник знизився до 52%. Однак відтоді ЄС знову знайшов привабливість в очах багатьох громадян України. 37% респондентів заявили, що вони за вступ Києва в Євросоюз протягом найближчих п'яти років. Це на 11 процентних пунктів більше, ніж півроку тому. Ще 12% опитаних хотіли б бачити Україну в ЄС протягом наступних 5-10 років.

У цілому ж майже дві третини українських громадян, згідно з даними опитування, виступають за приєднання країни до Євросоюзу. Навіть у східній частині України, яка традиційно відрізняється проросійськими настроями, подібний крок підтримують 52% жителів регіону, і лише 31% висловлюються проти.

Вступ в Євросоюз - важлива тема не тільки для молодого покоління українців. І хоча відсоток його прихильників найвищий саме серед представників вікової групи від 18 до 29 років (67%), у всіх інших вікових категоріях за приєднання до ЄС також виступила більшість опитаних. Наприклад, серед 50-60-річних таких виявилося 57%.

Заплановане на листопад 2013 року підписання Угоди про асоціацію та вільну торгівлю між Києвом і Брюсселем учасники дослідження вважають першим важливим кроком на цьому шляху. Підписання документа ЄС обумовлено виконанням низки умов, чого Україна досі не зробила. Тим не менш жителі країни вже покладають на угоду чималі надії. Так, 42% опитаних підтримують документ, тому що вважають його вигідним для української економіки. 14% сподіваються на зміцнення демократії. Лише 14% не є прихильниками Угоди про асоціацію. При цьому 11% респондентів вважають, що Україна ще не дозріла для підписання такого договору.

У відповідь на питання про те, які найважливіші цілі Європейського Союзу (тут можна було обирати декілька варіантів відповіді), 54% учасників дослідження назвали економічний розвиток. Особисто підтримують ЄС у прагненні до досягнення цієї мети 64% опитаних. 37% українців вважають головною метою Євросоюзу територіальне розширення, приблизно третина - зміцнення демократичних цінностей (30%). І майже стільки ж (29%) - створення загальної системи безпеки.

Примітно, що за півроку вдвічі зросло число українців, що називають метою ЄС зміцнення демократичних цінностей: у листопаді 2012 року таких було 18%, а у червні 2013 року - вже 36%. Це найвищий показник за всю історію проведення опитування DW-Trend в Україні. Можливо, це знак зміни парадигми, яка демонструє, що українці більше не бачать в ЄС в першу чергу інструмент для підвищення рівня економічного добробуту, а розглядають Євросоюз як гарант стабільності та демократичних цінностей, на який країні слід орієнтуватися.

Всупереч такому позитивному настрою щодо ЄС, багато українців скептично ставляться до нинішньої зовнішньої політики Києва у європейському напрямку. Лише 34% опитаних сприймають відносини України та Євросоюзу як партнерські та дружні. 36% назвали їх нейтральними, а кожен п'ятий (20%) - напруженими або навіть ворожими. !zn

Читайте також:

Євросоюз побачив прогрес України у реформах для Угоди про асоціацію

Рибак пообіцяв прийняти євроінтеграційні закони на осінній сесії Ради

З євроінтеграційних законопроектів у Раді питання тільки до проекту про протидію дискримінації

Україна сподівається на допомогу Литви у підписанні угоди про асоціацію з ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі