У МЗС України відповіли на звинувачення ООН щодо заборони УПЦ МП

Поділитися
У МЗС України відповіли на звинувачення ООН щодо заборони УПЦ МП © Getty Images
В українському дипломатичному відомстві назвали доповідь ООН такою, що спотворює дійсність.

МЗС України опублікувало на своєму сайті офіційну відповідь на доповідь Управління Верховного комісара ООН з прав людини, оприлюднену 31 грудня 2024 року, яка звинувачує Україну в тому, що закон про заборону діяльності УПЦ МП в Україні порушує міжнародні стандарти, адже "національна безпека не є достатньою підставою для обмеження релігійної свободи за міжнародними договорами".

Міністерство закордонних справ України відкинуло висновки ООН щодо поправок до Закону України «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» як такі, що спотворюють дійсність, йдеться у відповіді МЗС.

"Вкотре наголошуємо, що згаданий у доповіді закон не передбачає заборони жодної з існуючих в Україні церков. Він лише не допускає підпорядкування релігійних організацій в Україні керівним центрам, які розміщуються в державі, що здійснила або здійснює збройну агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину її території, а також релігійних організацій, що підтримують збройну агресію проти України.

Нагадуємо ООН, що Росія системно використовує релігію як зброю у загарбницькій війні проти України. Російська держава через підконтрольну їй РПЦ освячує звірства проти українців і вихваляє злочинців, які їх скоюють", - підкреслено у коментарі.

Дійсно, ООН не враховує те, що українська держава має обовʼязок захисту своїх громадян від деструктивного впливу держави-агресора, зокрема з використанням релігійних організацій, які в Російській Федерації зрощені з державою і прямо проголосили своєю метою знищення української державності, культури, ідентичності.

"Закон переслідує легітимну мету, є необхідним у демократичному суспільстві, передбачає демократичну процедуру, в якій останнє слово належить суду; є найменш обтяжливим, оскільки не накладає тягаря на совість віруючих, а лише виводить їх з-під тиску російської православної церкви, яка, що підкреслюється в Резолюції ПАРЄ, «є ідеологічним продовженням злочинного режиму». 

Нагадуємо ООН, що саме Росія в ході своєї загарбницької війни вчиняє численні злочини проти релігійних свобод, що включають зокрема навмисні вбивства вірян і релігійних діячів, руйнування релігійних споруд та святих місць по всій території України, переслідування релігійних громад, які не належать до російської православної церкви на тимчасово окупованих територіях України", - зазначається у відповіді МЗС..

МЗС наголосило, що сподівається на те, що у своїх доповідях Моніторингова місія ООН з прав людини надаватиме надалі об’єктивні оцінки реальній ситуації зі свободою релігії в Україні та продовжить фіксувати російські злочини проти українських вірян, релігійних громад і лідерів, церковного майна.

Нагадаємо, у серпні Верховна Рада проголосувала в цілому за законопроєкт, який має заборонити діяльність так званої Української православної церкви Московського патріархату №8371. Документ підтримали у другому читанні 265 народних депутатів.

У законі наголошується, що жодне з положень документа не можна трактувати як обмеження свободи віросповідання або переконань, права на дотримання релігійної практики чи релігійних обрядів.

Закон забороняє діяльність в Україні іноземних релігійних організацій, розташованих у країні, яку наша держава визнала агресоркою щодо себе, такою, що окупувала українські території, а також підтримує агресію проти Української держави. Відтак в Україні заборонена Російська православна церква.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі