Президент Володимир Зеленський ініціював проект закону, який спростить передачу до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців інформації про кінцевих бенефіціарних власників. Цей законопроект передбачає втілення всіх міжнародних зобов'язань України та одночасно максимальне спрощення для українських компаній подання інформації для фінансового моніторингу з метою протидії легалізації (відмиванню) коштів, одержаних злочинним шляхом, повідомляє прес-служба Офісу президента.
"Україна стала першою країною у світі, яка почала публічно відображати інформацію про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб, надавши приклад іншим. Процес подання інформації про бенефіціарних власників цього року був організований неналежним чином. Саме тому я ініціюю можливість надання необхідної інформації в електронному вигляді без черг та додавання непотрібних паперових документів. Натомість можна буде зробити кілька кліків у додатку «Дія». Комфортні умови для бізнесу, прозорість та доступ до інформації – серед пріоритетів моєї роботи", – зазначив Зеленський.
Документ передбачає можливість швидкого та зручного подання інформації представниками бізнесу та іншими юридичними особами для фінансового моніторингу з метою протидії легалізації (відмиванню) коштів, одержаних злочинним шляхом.
Згідно із законопроектом, юридичні особи зможуть протягом шести місяців подати інформацію або уточнити її.
В Офісі президента нагадують про те, що Рада ухвалила у грудні 2019 року зміни до Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню поширення зброї масового знищення. У спеціальному реєстрі відображається інформація про кінцевих бенефіціарів юридичних осіб. Ця інформація необхідна для аналізу та відновлення ефективної системи протидії відмиванню коштів, одержаних злочинним шляхом, недопущення використання коштів для фінансування тероризму та інших тяжких злочинів.
Раніше повідомлялося про те, що Державна служба фінансового моніторингу минулого року направила до правоохоронних органів понад тисячу матеріалів про виявлення легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, на 76,2 млрд грн. Серед іншого, крім цього, 204 матеріали стосуються корупційної діяльності на 8,1 млрд. грн.