З п'яти фракцій Ради чотири політсили змінювали свої назви та бенефіціарів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
З п'яти фракцій Ради чотири політсили змінювали свої назви та бенефіціарів © Василь Артюшенко, ZN.UA
Єдиною представленою у парламенті політсилою, яка не зазнала трансформації, виявилася «Батьківщина».

Серед п'яти фракцій Верховної Ради дев'ятого скликання чотири політсили є так званими «хамелеонами», тобто змінювали свої назви та бенефіціарів. Про це аналітики Громадянської мережі ОПОРА Анатолій Бондарчук та Андрій Савчук у матеріалі «Заскочити в останній вагон: партії оптом і вроздріб» для ZN.UA.

Так, «Слуга народу» з квітня 2016 року по грудень 2017-го мала назву «Партія рішучих змін». На сайті політсили зазначено, що партію очолив Іван Баканов, але ця інформація не є точною. Адже перші півтора роки існування політичної сили її головою був Євген Олександрович Юрдига.

«Опозиційну платформу – За життя» заснували у грудні 1999 року. Тоді політсила мала назву Всеукраїнське об'єднання «Центр». Вона брала участь у виборах 2012 року, де висунула одного кандидата у мажоритарному окрузі № 2 (Сімферополь). У квітні 2017 року назва змінилася і політсила почала називатися «За життя». А керівника змінили з Миколи Анатолійовича Примака на Вадима Рабіновича. Вже у лютому 2019-го політсила отримала нинішню назву. А у червні 2019-го її очолив Юрій Бойко.

Якщо говорити про «Європейську Солідарність», то вона мала ще більше трансформацій. Партію заснували ще у травні 2000 року як «Всеукраїнську партію Миру і Єдності». У 2013-му політсилі змінили назву на «Національний альянс свободи і українського патріотизму «НАСТУП». Наступного 2014 року команда Петра Порошенка взяла цю політичну силу під контроль та перейменувала на ВО «Солідарність». Так зробили через те, що реєстраційне свідоцтво автентичної «Солідарності» було анульоване рішенням суду через неучасть у виборах протягом десяти років. Вже після цього з'явилися широко відомі виборцям бренди: Блок Петра Порошенка — БПП «Солідарність» — «Європейська Солідарність».

Четвертим «хамелеоном» виявилася партія «Голос». Політсила отримала сучасну назву лише у травні 2019 року. До цього партія була відома як «Платформа ініціатив» (зареєстрована ще у лютому 2015 року), але політичною активністю похвалитися не могла.

Єдиною парламентською силою, яка не зазнала трансформації, виявилось Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», засноване ще у вересні 1999 року.

Як повідомлялося, сьогодні в Україні зареєстровано понад 370 політичних партій. Більшість із них не проявляють себе роками, але вирішили висунути своїх кандидатів на вибори до Верховної Ради, заплановані 31 жовтня. Це має допомогти зберегти їхню реєстрацію. Навіщо вона потрібна партіям пояснили також Анатолій Бондарчук та Андрій Савчук.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі