Комітет Ради рекомендував зменшити число народних депутатів з 450 до 300

Доповнено
Поділитися
Комітет Ради рекомендував зменшити число народних депутатів з 450 до 300
Проти такого рішення проголосував лише один член комітету.

Парламентський комітет з питань правової політики рекомендував Верховній Раді ухвалити в цілому законопроект №1017, який передбачає зменшення числа народних депутатів з 450 до 300, передає Громадський рух “Чесно”. Таке рішення підтримали 17 членів комітету із 22 присутніх. Для того, аби Верховна Рада таки ухвалила відповідний законопроект за нього мають проголосувати 300 народних депутатів.

У 2019 році Конституційний суд України визначив законопроект таким, що відповідає Основному закону. Однак, в КСУ все ж висловили певні застереження. Зокрема, у суді вважають, що зменшуючи число народних депутатів Рада не вносить пропорційних змін до інших положень Конституції, де йдеться про конкретну кількість парламентаріїв. Наприклад, у документі не пропонується змінити норму про те, що звернутися до КСУ з поданням та зверненням мають право не менше 45 народних депутатів, тобто 1/10 від чинного конституційного складу парламенту. В КСУ вважають, що це ускладнює можливість звернення народних депутатів до Конституційного суду. Це може призвести до обмеження прав та свобод людини й громадянина.

Однак, під час сьогоднішнього засідання правового комітету Ради представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив про те, що Конституційний суд не має повноважень оцінювати обґрунтованість запропонованих змін до Основного закону. За його словами, КСУ може лише оцінювати їх на відповідність ст. 157 і 158 Конституції.

Своєю чергою народний депутат від “Батьківщини” Сергій Власенко висловив пропозицію, щоб комітет рекомендував парламенту відхилити законопроект №1017, а після цього підготував новий документ з урахуванням застережень Конституційного суду. За словами Власенка, при наявності застережень КСУ комітет мав би застосувати спецпроцедуру розгляду законопроєкту №1017. Так, у статті 150 регламенту Верховної Ради йдеться про те, що коли законопроект в цілому або окремі його положення КСУ визнає невідповідними Конституції, то  парламент має вирішувати питання про порядок внесення до нього поправок. Те ж саме стосується і застережень КСУ до положень законопроекту.

Так, першим на голосування поставили питання про те, аби рекомендувати Раді ухвалити законопроект в цілому. А оскільки рішення підтримали, то питання про відхилення документу відпало.

У першому читанні Верховна Рада ухвалила відповідний законопроект у лютому минулого року. Тоді документ підтримали 236 народних депутатів.

Нагадаємо, питання про скорочення конституційного складу парламенту був серед переліку тих, що потрапили до так званого “всеукраїнського опитування” президента Зеленського. Тоді за даними, “опитування” зменшення числа народних депутатів підтримали 89,69% українців. Щоправда одна людина могла кілька разів відповідати на поставлені питання.

Зазначимо, що скорочення кількості депутатів – це одне з “перезрілих” питань. Про ризики такого рішення читачам ZN.UA докладно розповідав політолог Максим Джигун. Власне, воно може “перекрити кисень” тим самим новим обличчям, які так прагнули бачити у владі виборці Зеленського і “Слуги народу”.

Детальніше про те, чи потрібно скорочувати кількість депутатів, і хто від цього виграє, читайте у матеріалі політолога Максима Джигуна "300 замість 450: навіщо зменшувати кількість депутатів?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі