За його словами, скорочення кількості депутатів ускладнить прихід в парламент нових політиків, які не мають величезних ресурсів на ведення кампанії. Особливо жорстка гонка за дефіцитні мандати буде розігруватися в регіонах, а вартість кампанії зросте в кілька разів.
"Оскільки, крім зменшення на третину місць під куполом, кандидати будуть змагатися не лише з опонентами від інших партій, але і з однопартійцями, які щосили будуть боротися за місце під парламентським сонцем. Отже, замість 3-5 конкурентів в окрузі кандидата у їх буде 15-25, що збільшить середній чек виборчої кампанії в два-три рази", - говорить політолог.
До того ж, зменшення кількісного складу Верховної Ради - це зменшення представництва громадян в головному законодавчому органі країни, коли доступ виборців до "тіла" депутата ускладниться, а вплив влади на депутатів - зросте. Адже чим менше залишиться парламентаріїв, тим легше з ними буде домовитися з будь-якого питання. І це найбільш небезпечно.
Детальніше про те, чи потрібно скорочувати кількість депутатів, і хто від цього виграє, читайте в статті політолога Максима Джигуна "300 замість 450: навіщо зменшувати кількість депутатів?".