Комітет Ради рекомендував депутатам ухвалити законопроект щодо екстреної реєстрації вакцин від COVID-19

Поділитися
Комітет Ради рекомендував депутатам ухвалити законопроект щодо екстреної реєстрації вакцин від COVID-19
Зокрема, комітет порекомендував за результатами розгляду документу в першому читанні ухвалити його за основу та в цілому.

Комітет Верховної Ради питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував народним депутатам ухвалити законопроект №4613 "Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації лікарських засобів під зобов’язання”, повідомила пресслужба парламенту. Документ стосується екстреної реєстрації вакцин проти коронавірусу.

“Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроект до порядку денного і за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу та в цілому з урахуванням наданих Комітетом пропозицій”, - йдеться у повідомленні.

За словами очільника комітету Михайла Радуцького, відповідний законопроект розробили через необхідність якнайшвидшого початку вакцинації наших громадян проти коронавірусу. 

Документ пропонує ввести в національне законодавство норму так званої реєстрації під зобов’язання, яка діє в Європі. За словами Радуцького, ця норма дозволяє оперативно реагувати на загрозливі ситуації та застосовувати препарати для лікування одночасно із завершенням певних стадій клінічних випробувань.

Крім того, у проекті закону йдеться про те, аби надати можливість застосування такої процедури тільки до ліків, які пройшли клінічні дослідження у таких країнах як: США, Велика Британія, Швейцарія, Японія, Австралія, Канада, Китай, Ізраїль, Індія, Мексика, Бразилія або Європейський Союз. Ініціатори законопроекту переконані, що це убезпечить Україну від можливості реєстрації за цією процедурою ліків з країн, де не застосовується жорстке регулювання їхнього обліку.

У статті "Антиділа" ZN.UA писало про те, що в національному законодавстві відсутній дієвий механізм видачі дозволу на використання вакцин, що знаходяться на фінальній стадії досліджень. А значить реєстрація цих препаратів і, відповідно, доступ до них українців можуть бути ускладнені.

Йшлося про необхідність прискореної реєстрації вакцин, що мають досить високу ефективність і вже зареєстрованих у високорозвинених країнах, де є система і традиція контролю за такими препаратами. "Тепер же в українському списку, крім цих країн, опинилися Китай, Індія і Бразилія, - коментує редактор розділу "Суспільство" Алла Котляр. - Чому Китай і Індія - зрозуміло. Уряд не зміг домовитися про закупівлю вакцин ні з одним виробником, крім цих двох країн. Бразилія ж внесена в список для того, щоб можна було швидше закупити вакцину від Sinovac. Відомо, що там CoronaVac вже зареєстрована. На прес-конференції на початку січня глава наглядової ради групи "Лекхім" Валерій Печаєв заявляв про те, що отримав підтвердження від МОЗ: Україна зареєструє вакцину Sinovac, якщо вона буде зареєстрована в Бразилії, де проходили випробування. Незважаючи на те, що в контракті прописано вимогу про ефективність вакцини не менше 70%, а у CoronaVac - 50,38%. Цікаво, відколи Бразилія стала зразком контролю, а також компетентності і прозорості цих процедур?

Вставляючи в список вакцини, зареєстровані в країнах з сумнівною прозорістю і якістю процедури перевірки ліків, влада, яка не змогла домовитися про передові вакцини для України, просто захотіла зберегти обличчя. За рахунок нашого здоров'я".

Україна отримає вакцину виробництва китайської компанії Sinovac Biotech, про підписання договору з якою стало відомо 30 грудня. Ідеться про 1 913 316 доз, поставки почнуться упродовж 30 днів з дня реєстрації вакцини - препарат перебуває на третій стадії клінічних випробувань. Ще 1,2 млн доз Україна отримає в рамках європейської ініціативи COVAX, поставки почнуться у березні.

24 грудня Степанов підписав Дорожню карту масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Кампанію планують проводити в п'ять етапів, у першу хвилю вакцинують

Докладніше про те, чи варто Україні сподіватися на те, що затверджений наприкінці грудня минулого року план вакцинації буде виконаний, пише редакторка розділу “Соціум” Алла Котляр у статті “Антиділа” для читачів ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі