Клімкін про Хуга: Він мав знайти інші слова, які не допускали б "проросійських" інтерпретацій

Поділитися
Клімкін про Хуга: Він мав знайти інші слова, які не допускали б "проросійських" інтерпретацій Клімкін: Хуг вкотре явно потрапляє у комунікаційну халепу
Від подібних висловлювань значною мірою залежить розуміння та підтримка в Україні діяльності СММ ОБСЄ.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що колишній перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ в Донбасі Александр Хуг намагався виконувати свої обов'язки неупереджено, але не зміг знайти слова, які не допускали б будь-яких "проросійських" інтерпретацій його позиції.

"Александр Хуг вкотре явно потрапляє у комунікаційну халепу. І не тому, що він проросійський, адже свої обов'язки заступника голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні він намагався виконувати неупереджено. А насамперед тому, що, зважаючи на офіційний статус спостерігача, у своїх заявах він не може виходити за формальні рамки. Тобто не має права давати жодних політичних оцінок і говорити "від себе"", - написав Клімкін у Facebook.

Він також підкреслив, що це однак не є виправданням, бо навіть у цій ситуації, обумовленій його мандатом, потрібно було знайти інші слова, які не допускали б "проросійських" інтерпретацій. На думку очільника МЗС, від цього значною мірою залежить розуміння та підтримка в Україні діяльності моніторингової місії.

"Так, спектр можливостей спостерігачів ОБСЄ в Донбасі вельми обмежений. Крім того, російські окупанти всіляко перешкоджають їх роботі. Але присутність такої місії набагато важливіша, ніж відсутність будь-якої", - додав міністр.

Раніше повідомлялося, що Олександр Хуг розповів в інтерв'ю Foreign Policy про те, що СММ ОБСЄ не зафіксувала прямих доказів участі Росії в бойових діях у Донбасі. При цьому, за його словами, спостерігачі неодноразово документували переміщення в ОРДЛО російської військової техніки, бачили озброєних людей у російській військовій формі зі знаками розрізнення ЗС РФ. "Якщо ви питаєте, що ми бачили на місцях, – ми не побачили прямих доказів", - такими словами процитував Foreign Policy Хуга.

Пізніше редакція журналу прибрала з інтерв'ю частину про відсутність у спостерігачів СММ ОБСЄ прямих доказів присутності російських військ у Донбасі. Також було надруковано пояснення до цього фрагменту тексту. А сам Хуг заявив, що опублікований текст не відображає його точку зору.

Згодом Хуг знову заявив, що не може назвати Росію державою-агресором. При цьому він підтвердив, що спілкувався в ОРДЛО з російськими військовослужбовцями.

31 жовтня Хуг залишив посаду заступника голови СММ ОБСЄ в Україні у зв'язку з закінченням допустимого терміну роботи в структурах Організації. У Спеціальній моніторинговій місії його замінив Марк Етерінгтон.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі