Хуг заявив про відсутність у ОБСЄ прямих доказів присутності російських військ в ОРДЛО

Поділитися
Хуг заявив про відсутність у ОБСЄ прямих доказів присутності російських військ в ОРДЛО Хуг вважає, що російську форму можна купити "де завгодно" © facebook.com/oscesmm
Спостерігачі бачили на окупованій території російську техніку і людей в російській військовій формі, але цього, за словами Хуга, недостатньо.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не зафіксувала прямих доказів участі Росії в бойових діях у Донецькій і Луганській областях, стверджує заступник голови СММ Александр Хуг. При цьому спостерігачі неодноразово документували переміщення в ОРДЛО російської військової техніки, бачили озброєних людей в російській військовій формі і зі знаками розрізнення Збройних сил РФ. Але це, за словами Хуга, не можна вважати прямими доказами, передає "Голос Америки".

"Якщо ви питаєте, що ми бачили на місцях, – ми не побачили прямих доказів", - заявив заступник голови СММ в інтерв'ю Foreign Policy, опублікованому в четвер, 25 жовтня.

Хуг повідомив, що спостерігачі неодноразово фіксували в'їзд на територію Україну через неконтрольовану ділянку кордону з РФ конвоїв, а також їх рух у зворотному напрямку. Представники СММ також документували "конкретні типи зброї", в тому числі, засоби радіоелектронної боротьби. Спостерігачі спілкувалися із затриманими в зоні АТО / ООС кадровими російськими військовослужбовцями, котрі підтверджували, що в порядку ротації були відправлені командуванням на територію України.

Проте всі ці факти, на думку Хуга, прямими доказами участі РФ у збройній агресії проти України, назвати не можна. За його словами, російську форму можна купити "де завгодно".

"Ми бачили також розпізнавальні знаки Німеччини, Іспанії та інших країн, а також Росії", - додав заступник голови СММ.

Як повідомлялося, Александр Хуг 31 жовтня залишає посаду заступника голови СММ ОБСЄ у зв'язку із завершенням допустимого терміну роботи в структурах організації. У Спеціальній моніторинговій місії його замінить Марк Етерінгтон.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розпочала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України в ОБСЄ та консенсусного вирішення всіх 57 країн-учасниць організації. СММ - це неозброєна цивільна місія, яка працює у всіх регіонах України. До її основних завдань входить спостереження та звіт про ситуацію в Україні, а також сприяння діалогу між усіма сторонами конфлікту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі