Речниця Міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн на брифінгу заявила про те, що Пекін взяв до відома націоналізацію України ПАТ "Мотор Січ". Китай вимагає захистити інтереси китайських компаній та інвесторів.
"Ми взяли до відома відповідні повідомлення. Китай вимагає захисту законних прав та інтересів китайських підприємств та інвесторів та належного розв'язання відповідних питань", - сказала Хуа Чуньїн у відповідь на запитання журналіста російського державного агентства "РИА Новости".
20 березня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення накласти арешт на акції та майно АТ "Мотор Січ".
Майно передано агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА), повідомляє пресслужба СБУ.
Зеленський підписав два укази, якими ввів в дію рішення РНБО від 28 і 29 січня про санкції проти китайських інвесторів "Мотор Січ".
Своєю чергою, Китай направив Україні ноту, в якій висловив стурбованість діями української влади щодо китайських інвесторів "Мотор Січ". Зокрема застосуванням санкцій проти китайських компаній і їх менеджменту.
Незабаром Міністерство закордонних справ України це підтвердило, проте розкривати зміст документа в МЗС не стали, пославшись на конфіденційність дипломатичного листування.
У березні 2021 року китайський інвестор "Мотор Січ" попередив про нові позови, оскільки вважає неприпустимими заяви української влади про можливу націоналізацію підприємства. Зокрема, у відповідному листі говорилося про те, що спроба націоналізації «Мотор Січ» стане черговим порушенням закону про китайських акціонерів компанії. За словами власника компанії-акціонера, такі заяви української влади допоможуть китайським інвесторам «Мотор Січі» перемогти в міжнародному арбітражі проти України та відшкодувати збитки.
ПАТ "Мотор Січ" - найбільший світовий виробник двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію більш ніж в 100 країн світу. Підприємство в січні-вересні 2020 року отримало 930,2 млн грн чистого прибутку, тоді як за аналогічний період 2019 року чистий збиток становив 532,7 млн грн. Чистий дохід "Мотор Січ" виріс на 20,2% - до 7 млрд 679,5 млн грн.
Про можливу реакцію Пекіна і планах Києва щодо "Мотор Січ" читайте в статті Володимира Кравченка "В Поднебесной тучи ходят хмуро…" і "Небажаний інвестор".