Катастрофа «Боїнга» «МАУ»: Постраждалі країни спільно вимагатимуть компенсацій від Ірану

Відео
Поділитися
Катастрофа «Боїнга» «МАУ»: Постраждалі країни спільно вимагатимуть компенсацій від Ірану © ISNA
Україна, Канада, Британія, Швеція і Афганістан підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Держави-учасниці Міжнародної групи з координації  допомоги жертвам рейсу PS752 у четвер, 2 липня підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво в переговорах з Іраном про компенсації, повідомили в Міністерстві закордонних справ.

До групи входять Україна, Канада, Британія, Швеція і Афганістан - держави, громадяни яких загинули під час катстрофи «Боїнгу» «МАУ», збитого ППО Корпусу вартових Ісламської революції.

Голова МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що ініціатором Меморандуму виступила Україна.

«Тепер ми формалізували загальний підхід в міждержавних переговорах по залученню Ірану до відповідальності за збитий літак», - заявив міністр.

Він висловив упевненість, що підписанти виступатимуть єдиним фронтом, допомагати і підтримувати один одного, а Україна - стане голосом цієї групи.

«Документ визначає нашу державу спікером, що означає, що саме Україна від імені групи  вестиме переговори з Іраном», - пояснив дипломат.

Кулеба запевнив, що Іран заплатить за те, що він зробив, і справедливість восторжествує, скільки б часу це не зайняло.

Як повідомлялося, через півроку після авіакатастрофи Тегеран погодився передати бортові самописці зі збитого "Боїнга" Франції, так як в Ірані немає необхідного обладнання для зняття інформації.

Офіс генпрокурора ініціював створення міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи в Ірані за зразком JIT, що займається справою MH17. Жодна з держав, що отримали пропозицію, поки що на нього не відреагувала.

У МЗС України висловили готовність подати позов до Міжнароднного суду ООН, якщо переговори з Іраном зайдуть у глухий кут.

Уранці 8 січня в Ірані зазнав аварії Boeing 737 "Міжнародних авіаліній України", що летів з Тегерана до Києва. В авіакатастрофі загинуло 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ять членів екіпажу. Крім українців на борту літака перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великобританії, Швеції та Афганістан: всього 176 осіб. Більшість пасажирів були іранцями або громадянами інших держав іноземного походження. Серед них було багато студентів та співробітників університетів.

Спершу Іран заперечив свою причетність до катастрофи, відразу заявивши про технічну несправність літака Boeing 737 2016 року випуску, що пройшов техобслуговування за день до вильоту.

Однак 11 січня командувач аерокосмічними силами Корпусу вартових Ісламської революції Амір Алі Хаджізаде взяв на себе всю відповідальність за катастрофу. Згідно з офіційною версією, цивільний борт збили помилково.

Перед цим про те, що Boeing був атакований ППО Ірану, заявляли президент США Дональд Трамп, канадський і британський прем'єр-міністри Джастін Трюдо і Борис Джонсон, генсек НАТО Єнс Столтенберг. У Тегерані цю версію відкидали, звинувачуючи США у "психологічній війні".

Детальніше про катастрофу і ситуацію на Близькому Сході читайте в матеріалі Сергія Немирича "Жвавий жах 2020" у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі