"Це принципова позиція українського уряду, так як ми виконали блок зобов'язань перед нашими європейськими партнерами щодо запуску тих антикорупційних механізмів, які були в плані лібералізації візового режиму", – заявив очільник Мін'юсту в інтерв'ю виданню "Букви", опублікованому ввечері в понеділок, 12 вересня.
Петренко допустив, що ініціатором правок можуть виступити народні депутати, закликавши їх при цьому до публічної дискусії.
"Депутати, які бажають вносити якісь зміни, повинні виходити з публічною дискусією. Або ж взагалі не чіпати цей закон, а за час його дії ми побачимо можливі недоліки, які потрібно буде виправити наступного року", – підкреслив міністр.
Він також висловився проти звуження обов'язків декларантів.
"Зміст декларації вже є даністю, оскільки в такому форматі вже подали декларації багато людей", – пояснив Петренко.
Коментуючи законопроект, внесений депутатом від "Народного фронту" Тетяною Донець, голова Мін'юсту запевнив, що партія та фракція не погоджували проект закону з його автором.
Раніше Петренко допустив внесення поправок у законодавство про електронне декларування тільки після консультацій з Європейською Комісією.
Нагадаємо, 15 серпня розпочав роботу реєстру електронних декларацій, незважаючи на відмову Держспецзв'язку видати необхідний атестат відповідності.
Запуск системи електронного декларування в "тестовому режимі" розкритикували в ЄС і міжнародних організаціях, закликавши український уряд оперативно усунути недоліки адміністративного і технічного характеру.
15 березня Верховна Рада прийняла останній безвізовий закон про електронне декларування доходів і майна посадовців. Законопроект №3755 про особливості надання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році з пропозиціями президента України Петра Порошенка підтримали 278 народних депутатів.
Детальніше про електронне декларування читайте в статті Юлії Самаєвої "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".