"Система електронного декларування, яку Національне агентство з питань запобігання корупції запустило 15 серпня, не була сертифікована належним способом, тому вона не відповідає цілям закріплення юридичних наслідків для осіб, які подають неправдиві декларації", – підкреслили в дипмісії.
У Представництві ЄС звернули увагу, що твердження про невидачу сертифіката з технічних причин суперечить заяви ПРООН та інших авторитетних експертів, які стверджують, що система повністю відповідає міжнародним стандартам і вже зараз може бути використана для збору і публікації декларацій.
Представництво Євросоюзу закликало українську владу на всіх рівнях без зволікання залагодити всі питання технічного та адміністративного рівня у відповідності з зобов'язаннями, що Київ взяв перед ЄС.
Нагадаємо, 15 серпня розпочав роботу реєстру електронних декларацій, незважаючи на відмову Держспецзв'язку видати необхідний атестат відповідності.
15 березня Верховна Рада прийняла останній безвізовий закон про електронне декларування доходів і майна посадовців. Законопроект №3755 про особливості надання посадовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру в 2016 році з пропозиціями президента України Петра Порошенка підтримали 278 народних депутатів.
Детальніше про електронне декларування читайте в статті Юлії Самаєвої "Загальне декларування: гра з нульовою сумою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".