Ініційований Зеленським законопроект має ознаки "конституційного перевороту" - глава КСУ

Поділитися
Ініційований Зеленським законопроект має ознаки © Офіс президента
За словами Тупицького, ініціатива розформувати склад КС не нова, як і ідея перетворити КС в палату Верховного суду.

Законопроект президента України Володимира Зеленського про припинення повноважень складу Конституційного суду України, який прийняв резонансне рішення з антикорупційного законодавства, має ознаки конституційного перевороту. Про це глава Конституційного суду України Олександр Тупицький заявив під час пресбрифінгу в п'ятницю, 30 жовтня.

"Сьогодні з'являється проект закону, за ніч його склепали, 4288, який має ознаки антиконституційного перевороту в Україні. Я це відповідально заявляю, тому що це порушення (статей - ред.) 149-й, 149-й прим. Конституції України", - зазначив Тупицький.

За його словами, законопроект залучає парламент в "неконституційну справу".

"Що має статися в парламенті у вівторок - це законом або постановою, я не знаю, відзначити рішення Конституційного суду. А чого тоді не указом президента? Навіщо залучати парламент в таку неконституційну справу? Одна особа взяла на себе відповідальність, тому що ініціатива ж президентська, і скасувала рішення Конституційного суду", - заявив Тупицький, підкресливши, що до такого рішення" підв'язується колективна відповідальність, за якою ніхто не відповідає".

Глава КСУ звернувся до парламентаріїв з проханням створювати такі закони, щоб вони не спричиняли звернення в КС на предмет відповідності Основному закону, оскільки суд зараз "завалений" такими зверненнями.

Нагадаємо, в червні Конституційний суд визнав не відповідною Конституції статтю 375 Кримінального кодексу, яка встановлює кримінальну відповідальність суддів за завідомо неправосудне рішення. Суд визнав, що стаття 375 КК суперечить принципу верховенства права.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив повноважень НАПКА.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати повторне введення кримінальної відповідальності   за недостовірне декларування і скликав екстрене засідання РНБО.

В   ніч з 29 на 30 жовтня Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект , яким пропонує припинити повноваження суддів Конституційного суду, а також скасувати відповідні зміни до ЗУ "Про запобігання корупції". Він також пропонує визнати рішення КСУ «нікчемним (що не створює правових наслідків) як таке, що прийнято 

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі