Літак з індійською вакциною від коронавірусу Covishield, про постачання в Україну якої домовлявся міністр охорони здоров'я Максим Степанов, прибуде в аеропорт Бориспіль вранці 23 лютого.
Про це в ефірі програми «Свобода слова» заявив заступник глави Офісу президента України Кирило Тимошенко, передає «Інтерфакс-Україна».
"Завтра вранці вакцина перебуває. Це інформація з МОЗ і інформація з логістичної компанії. Вранці завтра літак буде в Борисполі. Це перша партія, яка далі буде. Наступна поставка - протягом тижня або 10 днів, як я розумію", - заявив Тимошенко.
Він також додав, що "полеміки, які були в різних студіях можна вже закінчити", відповідаючи на запитання ведучого "На чому заснований оптимізм заступник голови ОП, що вакцина дійсно прибуде, враховуючи, що поставки "AstroZeneca" і "Phizer", які повинні були бути в Україні ще 15-16 лютого, затягуються?".
За словами Тимошенко, як тільки літак прилетить, перша партія вакцини буде доставлена на логістичний склад, з якого вона в той же день потрапить в деякі регіони, а після починається перший етап вакцинація мобільними групами. Як повідомлялося і раніше, першими будуть вакциновані лікарі, які працюють з хворими на коронавірус.
Сьогодні Україна залишається єдиною європейською країною, у якій досі не почалася вакцинація проти COVID-19. Очільник МОЗ Степанов, голова уряду Денис Шмигаль та президент Володимир Зеленський стверджували, ніби переговори про постачання вакцини тривали з весни 2020 року. За цей час забезпечити населення вакцинами змогли не лише багаті країни. Однак в Україні поки немає жодної дози препарату.
Лише минулого тижня Степанов полетів до Індії домовлятись про постачання вакцини від ковід. У МОЗ стверджують, що вакцина від COVID-19 виробництва компанії AstraZeneca прибуде в Україну найближчими днями.
Нагадаємо, 24 грудня Степанов підписав Дорожню карту щодо проведення масової вакцинації від COVID-19 в Україні в 2021-2022 роках. Першими вакцини від ковід отримають медики, літні люди з групи ризику та військовослужбовці.
Однак анонсована владою вакцинація 15 лютого так і не почалася. Натомість у Верховній Раді того ж дня зареєстрували проєкт закону, що дозволяє звільнити директора НАБУ Артема Ситника – його відомство розслідує справу щодо закупівлі вакцин з імовірною переплатою. Хто ж насправді винен у зриві кампанії вакцинації? І як влада, вдаривши по НАБУ та Ситнику, тікає від відповідальності за провал вакцинації? Читайте в статті Алли Котляр “Запізнення ціною в життя” у ZN.UA.