Генштаб ЗСУ не збирається звільняти Донбас силою: Хомчак пояснив чому

Поділитися
Генштаб ЗСУ не збирається звільняти Донбас силою: Хомчак пояснив чому
Також головком ЗСУ заявив, що Україна розглядає співробітництво з НАТО як мирне

На відміну від інформації, яку поширює Росія, Україна планує врегулювати конфлікт в Донбасі виключно політико-дипломатичним шляхом, не готує наступальних операцій, які, ймовірно, приведуть до неприйнятних гуманітарних наслідків, і розглядає співпрацю з НАТО як мирну.

Про це йдеться в заяві Генерального штабу Збройних сил України.

Як зазначив головнокомандувач армії Руслан Хомчак, інформація про підготовку військового наступу на окуповані території Донецької та Луганської областей з боку України - російська кампанія з дезінформації.

«Мета цієї кампанії - дискредитувати Україну на міжнародній арені, посіяти паніку серед населення тимчасово окупованих територій, змінити інформаційний порядок денний для просування геостратегічних інтересів Кремля», - йдеться в заяві.

Також Хомчак наголосив, що повідомлення про нібито підготовку до наступу почали надходити на тлі розгортання російських військових угруповань на кордоні з Україною, однак Київ поки не розглядає бойові методи як пріоритетні.

«Звільнення тимчасово окупованих територій силовим шляхом неминуче призведе до загибелі великої кількості мирних жителів і втрат серед військовослужбовців, що є неприйнятним для України», - зазначив Хомчак.

За його словами, Україна «на перше місце ставить життя своїх громадян», зберігаючи прихильність «загальнолюдським цінностям і нормам міжнародного гуманітарного права».

ЗСУ готові до «адекватної відповіді» як в разі ескалації конфлікту на сході, так і в разі «ускладнення військово-політичної та військово-стратегічної обстановки навколо України». При цьому розгортання російських військ біля кордону Генштаб розглядає як «залякування і шантаж застосуванням військової сили», які «штучно загострюють ситуацію».

Також Хомчак наголосив, що співпраця України з НАТО носить «виключно мирний характер», а євроатлантичний вибір - це «суверенне право» країни, на яке «Росія впливати не має права».

МЗС Росії пригрозило Україні "незворотними наслідками" вступу в НАТО. Так речник МЗС РФ Марія Захарова заявила про те, що вступ України в НАТО призвів би до масштабної ескалації на сході країни.

Після того як напередодні президент РФ Володимир Путін поговорив телефоном з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель про нарощування російських військ біля кордонів України, заступник голови адміністрації президента Росії Дмитро Козак почав погрожувати Україні "початком кінця" якщо почнуться бойові дії в Донецькій та Луганській областях, частина яких окупують підконтрольні Кремлю угруповання "ДНР" і "ЛНР". У Зеленського відповіли на погрози Кремля про «початок кінця України»: «Нас точно вже не здивувати». Потім до погроз підключилося й відомство Сергія Лаврова. МЗС Росії пригрозило "незворотними наслідками" вступу до НАТО.

Під час розмови  Меркель закликала Путіна до деескалації на сході України. Пресслужба Кремля змовчала про це, подаючи свій пресреліз про телефонну розмову Меркель з Путіним. Кремль традиційно переклав відповідальність за окупацію частини Донецької та Луганської областей на Україну. З аналогічною заявою напередодні виступило російське МЗС. Кремль знову закликав Київ до «налагодження прямого діалогу з Донецьком і Луганськом» й «правового оформлення особливого статусу Донбасу».

Ситуація на сході України погіршилася наприкінці минулого місяця. 26 березня бойовики прицільно обстріляли позиції ЗСУ під Шумами, що на Донеччині, четверо українських військових загинули, ще двоє дістали поранення. Окупанти стріляли саперам у спину, провокуючи вогонь по водонасосній станції, що забезпечує водою мешканців тимчасово окупованих і підконтрольних Україні територій.

На думку Арестовича, нове загострення пов’язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США та Росією, а також прагненням Кремля домогтися поступок на нормандському саміті.

Ескалацію в Донбасі засудили західні партнери України, Німеччина і Франція закликали «обидві сторони до стриманості та негайної деескалації».

Детальніше про те, як Київ хоче домогтися від НАТО виконання рішення Бухарестського саміту та чи вдасться Україні отримати хоча б План дій щодо членства, читайте в статті Володимира Кравченка "Обіцяного тринадцять (?) років чекають".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі