Генеральна прокуратура України викликає на допит лідера партії "Самопоміч", мера Львова Андрія Садового для надання інформації про спроби підкупу народних депутатів напередодні голосування щодо конституційних змін.
Про це повідомляє прес-служба ГПУ.
"На офіційному порталі Верховної Ради України 29.08.2015 опубліковано заяву Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. щодо інформації про намагання здійснення підкупу народних депутатів України від фракції "Самопоміч" напередодні голосування щодо конституційних змін. Аналогічну інформацію з посиланням на міського голову Львова Садового А.І. поширено рядом інтернет-видань. Цього ж дня управлінням з розслідування корупційних злочинів, скоєних службовими особами, які займають особливо відповідальне становище, Генеральної прокуратури України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато досудове розслідування кримінального провадження за фактом пропозиції невстановленими особами надання неправомірної вигоди народним депутатам України фракції "Самопоміч" за підтримання ними 31 серпня 2015 року на позачерговому засіданні Верховної Ради України в першому читанні проекту Закону "Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації)", - йдеться в повідомленні.
Як відзначили в прес-службі, слідчими Генпрокуратури у порядку, встановленому Кримінальним процесуальним кодексом України, організовано здійснення виклику Садового для допиту в якості свідка за вказаною виробництва.
"В той же час, з метою забезпечення швидкого розслідування Садовий Андрій Іванович цим повідомленням також запрошується до Генеральної прокуратури України 31.08.2015 у будь-який час з 09:00 год для надання слідчим відомої йому інформації за вказаним фактом", - наголошується в повідомленні.
16 липня Верховна Рада України підтримала включення до порядку денного законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), який передбачає закріплення особливого статусу Донбасу, і про його направлення до Конституційного Суду України.
31 липня Конституційний суд схвалив особливий статус Донбасу. "Запропоновані у законопроекті доповнення розділу 15 перехідних положень Конституції України пунктом 18 не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина", - йдеться у висновках КСУ.
КСУ також прийшов до висновку, що запропонований законопроект не спрямований на ліквідацію незалежності або порушення територіальної цілісності України".
Розгляд законопроекту про так званий особливий статус Донбасу і про децентралізацію в Україні КСУ почав 27 липня, а вже 30 липня виніс рішення.
27 липня управління правової експертизи Конституційного суду України надало висновок щодо проекту змін до Конституції, не знайшовши утисків прав громадян у п. 18 Прикінцевих положень, який говорить: "Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом".
У середині липня Рада направила до КС проект змін до Конституції. Положення про особливості місцевого самоврядування на окупованих територіях Донбасу є частиною змін у Конституцію. Законопроект в цілому спрямований на децентралізацію по всій території України і називається "Проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації в Україні)".
Сергій Рахманін у статті в DT.UA аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".