Конституційний суд схвалив особливий статус Донбасу

Поділитися
Конституційний суд схвалив особливий статус Донбасу КСУ схвалив особливий статус Донбасу. Тепер потрібно 300 голосів народних обранців © Андрій Товстиженко, DT.UA
Особливий статус Донбасу не обмежує прав і свобод громадянин України, вирішив КСУ.

У Конституційному суді оголосили рішення суду щодо відповідності Основному закону проекту змін до Конституції (щодо децентралізації). Текст висновку зачитав суддя КСУ Василь Бринцев.

Згідно з рішенням, проект повністю відповідає статтям 157 і 158 Основного закону.

"Запропоновані в законопроекті доповнення розділу 15 перехідних положень Конституції України пунктом 18 не передбачає скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина", - йдеться у висновках КСУ.

КСУ також дійшов висновку, що запропонований законопроект не спрямований на "ліквідацію незалежності чи порушення територіальної цілісності України".

Бринцев також підкреслив, що висновок підписаний всіма суддями КСУ, проте є окремі думки. Разом з тим він не назвав суддів, які підписали висновок з окремою думкою, і їх кількість.

Після висновку КСУ, для прийняття остаточного рішення про внесення змін до Конституції Верховній Раді на осінній сесії потрібно 300 голосів депутатів.

Розгляд законопроекту про так званий особливий статус Донбасу і про децентралізацію в Україні КСУ почав 27 липня, а вже 30 липня виніс рішення.

27 липня управління правової експертизи Конституційного суду України надало висновок щодо проекту змін до Конституції, не знайшовши утисків прав громадян у п. 18 Прикінцевих положень, який говорить: "Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом".

У середині липня Рада направила до КС проект змін до Конституції. Положення про особливості місцевого самоврядування на окупованих територіях Донбасу є частиною змін у Конституцію. Законопроект в цілому спрямований на децентралізацію по всій території України і називається "Проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації в Україні)".

Читайте також: Євросоюз виділив місії ОБСЄ в Україні ще 18 млн євро

Сергій Рахманін у статті в DT.UA аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі