Голови фракцій не обіцяли Зеленському підтримати закриті списки і відмову від "мажоритарки"

Поділитися
Голови фракцій не обіцяли Зеленському підтримати закриті списки і відмову від "мажоритарки" Зеленський звинуватив депутатів в порушенні обіцянок, яких вони йому не давали © прес-служба Володимира Зеленського
Пропозицію про внесення змін до закону про вибори народних депутатів у ході зустрічі озвучив Андрій Богдан.

Голови парламентських фракцій і груп не обіцяли президенту Володимиру Зеленському підтримати внесення змін до закону про вибори народних депутатів у частині переходу від змішаної виборчої системи до пропорційної із закритими списками і зниженням прохідного бар'єру для партій з 5% до 3%. В опублікованому Адміністрацією президента тексті стенограми консультацій Зеленського з депутатами 21 травня, не міститься жодних свідчень досягнення консенсусу з цього питання.

У ході зустрічі голови фракцій констатували, що Верховна Рада не зможе в стислі терміни прийняти виборчий кодекс у другому читанні. Тоді радник Зеленського, згодом призначений главою Адміністрації президента, Андрій Богдан запропонував депутатам наступний варіант: внести зміни до чинного закону, вилучивши з нього норми про "мажоритарку" і знизивши прохідний бар'єр.

Повернення до чистої "пропорціноалки" з закритими списками активно підтримала лідерка "Батьківщини" Юлія Тимошенко. Щодо зниження прохідного бар'єру позитивно відгукнувся лідер "радикалів" Олег Ляшко. Готовність підтримати законопроект також висловив Олег Березюк із "Самопомочі".

У той же час, рішуче проти закритих списків і відмови від "мажоритарки" висловилися Віталій Хомутинник і Ярослав Москаленко. Очолювані ними депутатські групи "Відродження" і "Воля народу" складаються виключно з мажоритарників, переважно, колишніх "регіоналів".

Голови фракцій БПП і "Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак, а також спікер Андрій Парубій і віце-спікер Ірина Геращенко на підтримку пропозицій президента не висловлювалися.

У ході дискусії Зеленський поцікавився у депутатів, чи встигнуть вони прийняти виборчий кодекс, у разі проведення виборів восени (тобто без розпуску Ради), однак відповіді на своє запитання не отримав, і більше цей варіант не обговорювалося.

Нагадаємо, 21 травня в Адміністрації президента відбулися консультації Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради, головами фракцій і груп, після чого президент підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 21 липня.

Наступного дня депутати відмовилися включити до порядку денногообидва президентських законопроекти про внесення змін до закону про вибори і про внесення змін до закон про публічні закупівлі. Розгляд законопроектів підтримали менше 100 парламентаріїв.

Зеленський звинуватив депутатів у зриві домовленостей і дорікнув зп бажання переобратися до парламенту. А представник президента в Раді Руслан Стефанчук повідомляв про відмову Зеленського співпрацювати з парламентом до виборів через "недоговороздатність депутатів".

У свою чергу, спікер Андрій Парубій відкинув звинувачення про зрив домовленостей щодо голосування та озвучив вимогу опублікувати текст стенограми зустрічі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі