Зустріч Зеленського з парламентськими фракціями: головне

Поділитися
Зустріч Зеленського з парламентськими фракціями: головне Після зустрічі радник президента Андрій Богдан провів брифінг © прес-служба Володимира Зеленського
Володимир Зеленський 21 травня обговорив з лідерами фракцій і спікерами Ради розпуск парламенту.

У вівторок, 21 травня, відбулася зустріч президента Володимира Зеленського з керівництвом Верховної Ради та головами фракцій, під час якої сторони домовилися про розпуск парламенту. Після зустрічі радник президента Андрій Богдан під час брифінгу розповів про її результати.

За його словами, після розпуску парламенту депутати все одно зможуть приймати закони. Адже "Верховна Рада складе повноваження перед новообраним парламентом з моменту прийняття присяги останнім". Тим самим радник Зеленского спростував слова лідерки "Батьківщини" Юлії Тимошенко про те, що відповідне рішення президента завадить роботі Ради.

При цьому Богдан зазначив, що найбільш відповідною датою для проведення позачергових виборів є 21 липня. Однак перед голосуванням необхідно, щоб Рада розглянула законопроект про зміну виборчого законодавства. Зокрема, Зеленський хоче скасувати мажоритарну складову виборів парламенту і знизити прохідний бар'єр до 3%.

Радник президента повідомив, що з цією метою Зеленський ініціює проведення 22 травня екстреного засідання парламенту, під час якого депутати також розглянуть кадрові призначення.

"Ми будемо пропонувати провести його завтра, оскільки найоптимальніший термін публікації указу, щоб дотримати всі норми Конституції, - завтра", - пояснив Богдан.

У той же час він зазначив, що публікацію указу можуть відкласти на кілька днів через екстренне засідання. Також, можливо, буде потрібний час на підпис і публікацію прийнятих депутатами рішень. За словами Богдана, в указі про розпуск Верховної Ради причиною дострокового припинення повноважень парламенту вкажуть відсутність коаліції впродовж 30 днів.

Також радник Зеленського заявив про те, що перші укази щодо кадрових призначень можуть з'явитися вже ввечері 21 травня. Богдан зазначив, що він припинить свою адвокатську діяльність, якщо його призначать на державну посаду.

Читайте також: Геращенко вважає розпуск парламенту неконституційним

Як повідомлялося, остаточне рішення щодо розпуску Верховної Ради прийняли 19 травня ввечері. При цьому проти дострокового розпуску парламенту виступав олігарх Ігор Коломойський, однак це рішення не вплинуло.

Секретар ЦВК Наталія Бернацька зазначила, що наступного дня після оприлюднення указу президента про розпуск Верховної Ради, жодне судове рішення не зможе зупинити процес.

Представники більшості фракцій заявили про готовність до позачергових виборів. При цьому лідери "Батьківщини" і "Радикальної партії" вказали на необхідність зміни виборчого законодавства, переходу до пропорційної системи з відкритими списками і відмову від "мажоритарки". У "Самопомочі" нагадали, що якщо виборчий кодекс й буде прийнято у другому читанні, дострокові вибори все одно проводитимуться за старою системою.

Детальніше про дострокове припинення повноважень парламенту читайте у спецтемі DT.UA "Розпуск Ради".

Поділитися
Дивіться спецтему: Дострокові вибори до Верховної Ради
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі