Суд зобов'язав ОВК перерахувати голоси в Коростені, де програв кандидат від "Слуги народу"

Поділитися
Суд зобов'язав ОВК перерахувати голоси в Коростені, де програв кандидат від Кандидат від партії Зеленського вирішив оскаржити в суді результати виборів в "окрузі Пашинського" на Житомиршині
Вибори в окрузі №64 з перевагою в 640 голосів виграв депутат від БПП Арешонков, який балотувався як самовисуванець.

Житомирський окружний адміністративний суд зобов'язав Окружну виборчу комісію №64 в Коростені перерахувати голоси на всіх дільницях. Відповідне рішення було ухвалене в суботу, 27 липня, за позовом довіреної особи кандидата від пропрезидентської партії "Слуга народу" В'ячеслава Сігачова, повідомляє місцеве видання "Житомир.Info".

Згідно офіційними даними ЦВК, вибори в одномандатному окрузі виграв чинний народний депутат, член парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" Володимир Арешонков, який балотувався як самовисуванець. Він заручився підтримкою 22 065 або 27,63% виборців. Сігачов поступився Арешонкову 640 голосами і з результатом 26,83% (21 416 голосів) посів друге місце. На третьому опинився голова парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони Сергій Пашинський з 18,04%. За нього проголосували 14 402 виборця. Усього в окрузі балотувалися 10 кандидатів.

25 липня до суду звернувся Олексій Шляга, довірена особа Сігачова, з клопотанням про визнання дій ОВК незаконними, скасування протоколу про результати голосування і перерахунок голосів на всіх 299 дільницях.

В Арешонкова є два дні, щоб оскаржити рішення суду першої інстанції в порядку апеляції.

Нагадаємо, 22 липня в Коростень поліція відправила вертоліт з бійцями спецпідрозділу ТОР для забезпечення правопорядку під час підрахунку голосів.

Читайте також: Поліція прийшла з обшуком в окружну комісію в Кривому Розі, де програв кандидат від "Слуги народу"

У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.

За підсумками опрацювання ЦВК 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,05%, ву "Європейської Солідарності" - 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,82% голосів виборців.

За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Слідкуйте за перебігом голосування разом із DT.UA "Дострокові парламентські вибори: як голосують українці".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі