Держсекретар Британії Елізабет Трасс заявила, що попри заяви Росії про початок відведення військ від кордону з Україною, нарощування її військової присутності там не сповільнюється, передає «Інтерфакс-Україна». За її словами, ймовірність вторгнення РФ в Україну ще висока, але й можливість того, що Росія піде дипломатичним шляхом, також зберігається.
«Росія має подумати ще раз. Попри їхні заяви, військове нарощування Росії не сповільнюється. Наразі немає жодних доказів, що їхні війська відводяться. Росія має відступити від краю. Вони мають йти шляхом дипломатії», - заявила Трасс під час спільної пресконференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Києві.
Держсекретар Британії також наголосила на високої ймовірності вторгнення РФ в Україну. Проте за її словами, все ж таки зберігається можливість того, що Росія обере дипломатію.
«Є, звичайно, великий шанс, що будуть наступальні дії Росії. Якщо ні, то чому 100 тис. військ перебувають на кордоні з Україною? Але Росія все ще може обрати шлях дипломатії, вони можуть забезпечити деескалацію, вони можуть відвести свої війська від кордону, і я вважаю, що це на користь європейської безпеки, але також на користь Росії», - додала Трасс.
Нагадаємо, МЗС РФ оприлюднило свою відповідь США щодо так званих «гарантій безпеки». Так, у 10-сторінковому документі російське міністерство заявило, що США «перекрутили» пропозиції Росії щодо гарантій безпеки у бік створення переваг для Вашингтона та їхніх союзників, «проігнорували пакетний характер пропозицій, обравши зручні для себе теми».
Раніше представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що Москва не прийматиме відповіді Євросоюзу та НАТО на так звані «гарантії безпеки». За її словами, така «колективна відповідь» нагадує «кругову поруку».
Нагадаємо, 26 січня державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що США у відповідь на пропозиції Росії щодо безпеки передали їй свою оцінку цих пропозицій. Згодом про готовність відповіді НАТО повідомив генсек Альянсу Єнс Столтенберг. 10 лютого листа у Москву відправив і Верховний представник ЄС із закордонних справ Жозеп Боррель.
Чи готові американці і європейці пожертвувати Україною задля поліпшення відносин із Росією? Наскільки важливо для них підтримати Україну? Чи згодні вони послати війська на захист нашої країни у разі нового російського вторгнення? Чи хочуть бачити Україну в ЄС і НАТО? Відповіді на ці та інші запитання дало розлоге соціологічне дослідження, недавно проведене у США, Канаді, Великій Британії, Німеччині, Франції, Польщі. Його результати аналізує Тетяна Силіна у статті «Чи готовий Захід захищати Україну від Путіна? Що кажуть у шістьох провідних країнах».