Народні депутати у вівторок, 2 березня, випробували оновлену систему голосування «Рада» після того, як на їхніх робочих місцях підключили сенсорну кнопку. Нововведення має унеможливити «кнопкодавство», з яким в українському парламенті борються вже давно.
Тепер, для того, щоб проголосувати, депутату знадобляться дві руки: палець лівої слід притулити до сенсорної кнопки, що зчитує відбиток пальця, а правою - натиснути на зелену, жовту або червону кнопки на клавіатурі. Причому, робити це слід одночасно, а палець на сенсорній кнопці - утримувати до завершення голосування.
«Минулого тижня була проведена робота і тестування для того, щоб ввести в дію систему сенсорної кнопки в залі Верховної Ради. Вона працює, вона пройшла перевірку відповідної організації та з цього пленарного тижня ми вже зможемо використовувати її під час голосування під час засідань Верховної Ради», - розповів депутатам спікер Дмитро Разумков.
У кожного з парламентаріїв була можливість власноруч перевірити, як працює система. Як це було - у фоторепортажі Василя Артюшенка для читачів ZN.UA,
Нагадаємо, в грудні минулого року народні депутати проголосували за призначення міністром освіти і науки Сергія Шкарлета, в роботах якого виявлено плагіат. Однак, після прийняття рішення у фракції "Голос" заявили про кнопкодавство.
На наступний день Разумков провів засідання з лідерами фракцій і груп через можливе неперсональне голосування за Шкарлета. У результаті вирішили посилити відповідальність за кнопкодавство. Також всі фракції звернулися до нього з приводу встановлення додаткових камер в залі, які фіксували б кнопкодавство. Тоді Разумков також пообіцяв, що в сесійній залі всі депутати будуть сидіти на тих місцях, які для кожної фракції робоча група визначила ще перед початком роботи Ради дев'ятого скликання. На резервних місцях, які не зайняті через непроведення парламентських виборів в окупованих Криму та Донбасі, відключать систему "Рада".
Про подробиці "боротьби" з кнопкодавством читайте в статті Дмитра Черетуна "Кнопкодави. Перша кримінальна справа".