Депутати "Опоблоку" почали новий наступ на закон про українську мову

Поділитися
Депутати Новинський і Ко пропонують Раді скасувати "мовний закон" © Опозиційний блок
У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про скасування "мовного закону".

У Верховній Раді у вівторок, 16 липня, зареєстрували законопроєкт про визнання таким, що втратив чинність, закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", який більш відомий як "мовний закон".

Авторами проєкту закону №10459 є члени фракції "Опозиційного блоку" у ВР VIII скликання Вадим Новинський, Олександр Вілкул та Євген Мураєв.

Зараз тексту законопроєкту на сайті парламенту немає. Однак у повідомленні на сайті політсили стверджується, що "мовний закон" нібито порушує вимоги Конституції України та ратифіковані Україною Рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин та Європейську хартію регіональних мов в частині гарантій розвитку російської та інших мов нацменшин і в частині заборони дискримінації.

Колишні "регіонали" також вважають, що закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" було прийнято "з грубими порушеннями".

Зазначимо, відповідний закон закріплює статус української мови як основної у держустановах, суспільстві, освіті, медицині та медіа. Зокрема, упродовж трьох років зобов'язує держслужбовців вивчити українську. Водночас він не обмежує вільного приватного спілкування російською та мовами інших національних меншин.

А згідно із законом "Про освіту", діти можуть отримувати дошкільну та початкову освіту мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову. З 5-го класу діти починатимуть навчатися державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну.

Нагадаємо, 16 липня в Україні набули чинності основні положення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Відсьогодні вся політична агітація кандидатів у депутати на телебаченні, радіо, в інтернеті та ЗМІ має проводитися українською мовою.

25 квітня Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон про забезпечення функціонування української мови як державної, згідно з яким українська мова затверджена як основна у функціонуванні в держустановах і суспільстві. Зокрема, для регулювання закону пропонується ввести штрафи для депутатів, чиновників і всіх посадових осіб, які не використовують державну мову на роботі.

Категорично проти прийняття закону виступили фракції "Опозиційний блок" і "Відродження". Вони також спробували заблокувати підписання закону про українську мову. За кілька днів до дострокових парламентських виборів реєстрація відповідного законопроєкту має на меті мобілізацію проросійського електорату "Опоблоку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі