Депутат озвучив варіанти подолання вето міжнародних експертів при доборі суддів Антикорупційного суду

Поділитися
Депутат озвучив варіанти подолання вето міжнародних експертів при доборі суддів Антикорупційного суду Ємець розповів, які інструменти можуть дати ВККС для подолання вето міжнародних експертів
Укладачі законопроекту не хочуть, щоб право вето Ради міжнародних експертів було абсолютним.

Робоча група у парламентському комітеті з питань правової політики та правосуддя запропонувала два варіанти подолання вето Громадської ради міжнародних експертів під час проведення конкурсу на заміщення посад суддів Спеціалізованого антикорупційного суду.

Один з варіантів передбачає подолання вето більшістю голосів членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, другий – двома третинами голосів ВККС та Громадської ради.

"Перший варіант. Громадська рада експертів – 7 осіб – приймає рішення про вето. Відповідно до відсотку голосів, яким було прийнято це рішення, ВККС таким же відсотком від 16 членів може його подолати", - повідомив журналістам член комітету Леонід Ємець ("Народний фронт") у середу, 16 травня.

Другий варіант передбачає спільне засідання Громадської ради та ВККС.

"Якщо ВККС проти цього вето, то спрямовується на спільне засідання Міжнародної ради експертів та ВККС, які можуть його подолати тільки двома третинами голосів", - уточнив депутат.

Раніше директор Фонду інновації і розвитку Георгій Вашадзе, який брав участь у розробці документа, повідомив про розробку ряду альтернативынх положень законопроекту про Антикорупційне суді. За його словами Київ очікує на реакцію МВФ щодо цих пропозицій.

Нагадаємо,1 березня Верховна Рада схвалила в першому читанні закон "Про Вищий антикорупційний суд". Президентський законопроект за основу підтримали 282 народних депутати.

Як повідомлялося, Міжнародний валютний фонд рекомендував владі України невідкладно розглянути законопроект про антикорупційний суді з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перед цим МВФ і Світовий банк розкритикували президентський законопроект про антикорупційний суді, вказавши на невідповідність деяких його положень рекомендаціям "Венеціанки".

Президент Петро Порошенко заявив про неприпустимість ультиматумів щодо законопроекту, зазначивши, що депутати зможуть вдосконалити його в рамках парламентських процедур. Пізніше представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко пообіцяла, що депутати врахують рекомендації МВФ під час розгляду президентського законопроекту.

На думку голови Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні, екс-міністра фінансів Словаччини Івана Міклоша, у разі відмови від співпраці з МВФ Україна не зможе обслуговувати свої боргові зобов'язання.

Детальніше про проект читайте в матеріалі Центру протидії корупції "Антикорупційне гальмо" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі