Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данилов висловив упевненість, що вплив олігархів на народних депутатів є загрозою державі.
«Потрібно визнавати, що вплив олігархів на законодавчу владу існує. Це загроза», - заявив Данілов в ефірі телеканалу «Україна 24», який належить олігарху Рінату Ахметову.
Згідно з характеристикою секретаря РНБО, вплив олігархів на депутатський корпус і на законодавчий процес є «дуже і дуже великим».
«Вплив олігархів на законотворчу діяльність - це один з елементів їх існування. Це ті закони, які вони самі собі, скажімо так, приймають. Вони їх оплачують, і потім ми з вами живемо в дуже тяжкій ситуації. І саме за цими законами», - пояснив Данілов.
Він вказав на необхідність боротьби з подібною практикою.
«Це потрібно зупиняти», - підкреслив секретар РНБО.
Данілов публічно закликав голову Верховної Ради Дмитра Разумкова вказати на інших членів РНБО, які, на його думку, можуть бути піддаватися впливу олігархів.
«Якщо він вважає, що когось із членів РНБО можуть корумпувати, на його думку, олігархи, тоді потрібно вказувати безпосередньо, хто до цього схильний, і чи є серед 23 членів РНБО люди, які можуть піддатися цій спокусі», - зазначив секретар РНБО.
Нагадаємо, 1 липня Верховна Рада 275 голосами «за» ухвалила за основу президентський законопроєкт №5599 «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)». Примітно, що голоси за президентську ініціативу дали пов’язані із олігархом Ігорем Коломойським «Довіра» і «За майбутнє» (по 18 голосів).
Проєкт закону містить грубі порушення, зокрема, наділяє президента та РНБО не передбаченими Конституцією України повноваженнями, свідчить висновок Головного науково-експертного управління Апарату ВР. Спікер парламенту Дмитро Разумков наголошував на тому, що проєкт закону потребує доопрацювання. Він також пропонував забрати у РНБО право формувати «реєстр олігархів».
ZN.UA пильно стежить за перебігом деолігархізації і першим інформує читачів про ключові події на цьому напрямку. Аби глибше розібратися у темі, радимо прочитати наступні статті:
- Які двері збирається відімкнути Зеленський і на які скарби претендує, читайте у статті Інни Ведернікової «Помста карабасам. Рада в першому читанні прийняла закон про олігархів».
- Якою ЗеКоманда бачить реформу Антимонопольного комітету – ключового інструменту боротьби із олігархами, читайте у статті Юлії Самаєвої «Деолігархізація та демонополізація все. Розходимось».
- Якими будуть наступні маневри на деолігархічному фронті, читайте у статті Олександра Лємєнова«Законопроєкт «Про олігархів»: чи не стане увертюра фінальним акордом?».
- Як законопроєкт відкриває олігархам і підсанкційним особам шлях до укрупнення імперій в обхід АМКУ, читайте у статті Олени Поканєвич «Антимонопольна реформа в інтересах великого бізнесу, або Специфічний погляд «слуг» на боротьбу з олігархами».
- Яких змін потребує цей законопроєкт, читайте у статті Євгенія Редзюка «Деолігархізація України — місія можлива?».
- Як усе починалося, читайте у статті Юлії Самаєвої «Законопроєкт «Про олігархів»: основні положення vs головні очікування».