Держсекретар США Ентоні Блінкен прийняв пропозицію російської сторони взяти участь у переговорах із главою МЗС РФ Сергієм Лавровим 23 лютого. Про це на брифінгу заявила представник Білого дому Джен Псакі.
"Він прийняв пропозицію, і він взаємодіятиме зі своїм колегою в середу", — сказала Псакі.
Напередодні представник держдепу США Нед Прайс повідомляв, що Блінкен готовий зустрітися із Лавровим у дати, запропоновані російською стороною.
"Як зазначив держсекретар Блінкен раніше сьогодні у своєму виступі у Раді Безпеки ООН, оскільки ми вважаємо, що єдиним способом розв'язання цієї кризи (ситуація навколо України - ІФ) є дипломатія та діалог, він запропонував зустрітися з міністром закордонних справ Лавровим у Європі наступного тижня ", — написав Прайс у твіттері.
"Російська сторона відповіла, запропонувавши дати для зустрічі на кінець наступного тижня, які ми приймаємо", - йшлося у повідомленні Прайса.
До цього держсекретар США заявляв, що направив у четвер листа главі МЗС РФ із пропозицією провести наступного тижня очну зустріч.
Останнім часом Блінкен та Лавров провели дві телефонні розмови — 12 та 15 лютого.
Нагадаємо, виступаючи в Раді Безпеки ООН у четвер, держсекретар Ентоні Блінкен перерахував можливості, які Росія може використати як приводи для вторгнення, включаючи організацію атаки з використанням хімічної зброї.
Блінкен сказав, що потенційні російські дії під чужим прапором можуть включати "сфабрикований так званий терористичний акт на території Росії", фальшиву масову могилу, інсценовану атаку безпілотників на цивільних осіб або "фальшиву, навіть справжню атаку із застосуванням хімічної зброї".
Також прем'єр Великобританії Борис Джонсон заявив, що напруженість, що зберігається у відносинах між Росією і Україною, "як і раніше залишається дуже похмурою".
За оцінками західних розвідок, президент Росії Володимир Путін у будь-який момент може розпочати повномасштабне вторгнення в Україну, хоча США стверджують, що не володіють інформацією, чи Путін остаточно вирішив атакувати Україну.
Спікер Пентагону Джон Кірбі вперше заявив, що США готують пакет військової допомоги Україні, де буде не лише оборонна, а й наступальна зброя.
Плани Кремля щодо України чіткі та зрозумілі – або домінування, або ліквідація. Тому зі стратегічними цілями східного сусіда все зрозуміло, питання лише в тактиці.
Про нову колективну угоду і «пекельні» санкції читайте в статті Дмитра Наталухи "Будапешт-2": 10 кроків, які зупинять Путіна" для читачів ZN.UA.