Без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ України в ЄС не розпочнуться 

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Прогрес у цій сфері має ключове значення для відкриття переговорів.

Українська влада сподівається, що Україні вдасться пройти процес вступних переговорів з Євросоюзом дуже швидко і стати членом ЄС вже за два роки. Однак експерти Українського центру європейської політики Любов Акуленко і Сніжана Дяченко у статті «Як Україні швидше вступити до ЄС: кілька речей, які потрібно знати» пояснюють, чому без прогресу у сфері судочинства і фундаментальних реформ переговори про вступ не розпочнуться.

На думку експертів, в оцінці Єврокомісії щодо готовності України до приєднання до ЄС варто звернути увагу на розділ 23 «Судова система і фундаментальні права» acquis ЄС.

Єврокомісія обіцяє надати висновок щодо цієї сфери навесні, передусім оцінивши виконання Україною семи рекомендацій. Завдяки цьому Київ зможе допрацювати зауваження Єврокомісії та показати хороший результат реформ восени 2023 року, коли лідери ЄС прийматимуть рішення щодо можливого відкриття переговорів про вступ.

Прогрес у сфері судочинства і фундаментальних реформ має ключове значення для відкриття переговорів, оскільки кластер засадничих реформ (який також охоплює розділи 24 «Юстиція, свобода, безпека», 5 «Публічні закупівлі», 18 «Статистика», 32 «»Фінансовий контроль») відкривається першим.

«Допоки країна-кандидат не виконає вимог Єврокомісії в цій сфері, переговори за жодним із розділів acquis ЄС не розпочнуться, навіть якщо країна досягне високого рівня готовності до членства», - наголошують експерти.

Нещодавно  прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна може стати членом ЄС вже протягом двох років. За його підрахунками, вже у 2023-му повинна стартувати попередня стадія перемовин. Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна може вступити в ЄС протягом наступних двох років. Однак очільники європейських інституцій висловлюються стримано щодо часових рамок вступу України в ЄС і наголошують, що швидкість вступу залежить від заслуг — темпів і якості реформ країни-кандидата.

Із семи вимог, які Україна має виконати, перші дві стосуються судової гілки влади. Уже навесні 2023 року Єврокомісія планує дати оцінку прогресові України у виконанні її рекомендацій. Та чи готова Україна до перемовин про отримання повноправного членства в ЄС? Відповіді в матеріалі «Євроінтеграція та судова реформа в Україні. Все зробили чи не зовсім?» дає юрист Фундації DEJURE Володимир Гришко.

 

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі