Арахамія «прогнозує» напружені переговори Зеленського і Байдена на тлі угоди про «ПП-2»

Поділитися
Арахамія «прогнозує» напружені переговори Зеленського і Байдена на тлі угоди про «ПП-2»
Схоже, на Банковій вирішили протидіяти російському газопроводу через американський Конгрес.

Зустріч президента України Володимира Зеленського із президентом США Джо Байденом «проходитиме на підвищених тонах» через укладену Вашингтоном і Берліном угоду щодо газопроводу «Північний потік-2», вважає голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія.

«Я очікую, враховуючи градус, що як мінімум непублічна зустріч Зеленського з Байденом буде на підвищених тонах. (...) Публічно дипломатичною мовою в таких ситуаціях кажуть «ми глибоко стурбовані», а тет-а-тет – говорять як є. (….) США сьогодні багато в чому недооцінюють, а може вдають, що недооцінюють, удар, який вони роблять таким вчинком», - зазначив він в етері телеканалу «Україна 24».

Арахамія вважає, що «загравання з Росією» та узгодження завершення будівництва і запуск російського газопроводу, хоч і з гарантіями для України, може свідчити про формування «неформальної коаліції проти Китаю».

Голова політради партії влади стверджує, що зараз Україна «намагається кожен контакт в Конгресі США консолідувати в єдину позицію», оскільки в ситуації з російським газопроводом досі «залишаються ходи».

«Взагалі, це головна тема візиту. (…) Коли Конгрес у вересні почне працювати, ви побачите, що він буде дуже сильно опиратися цьому рішенню Байдена», - запевнив він.

Зустріч Зеленського та Байдена відбудеться 30 серпня. На думку Арахамії, до неї захочуть долучитись багато конгресменів, пише liga.net.

Нагадаємо, 21 липня  заступник держсекретаря США Вікторія Нуланд заявила, що США і Німеччина досягли домовленостей стосовно газопроводу «Північний потік-2». Сполучені Штати не зупинятимуть добудову російського проєкту.

Водночас сторони домовилися про заходи, спрямовані на забезпечення енергетичної безпеки України. «Ми домагатимемося, використовуючи важелі впливу, щоб транзит газу (Україною – ред.) продовжили на 10 років», - додала вона. Нинішній контракт на транзит російського газу територією України діє до 2024 року.

У ЄС привітали обіцянку Німеччини дотримуватися правил Євросоюзу під час експлуатації газопроводів та наголосили на готовності сприяти укладенню нової транзитної угоди між Україною та Росією. Кремль вже визначився з власними умовами для продовження транзиту.

Україна скептично ставиться до обіцянок продовження транзиту та продовжує наполягати на зупинці геополітичного проєкту Кремля. Київ ініціює консультації з Єврокомісією і Німеччиною стосовно «Північного потоку-2», це питання також обговорюватиметься на зустрічі Володимира Зеленського та Джо Байдена 30 серпня.

Як розглядати заяву США і Німеччини щодо енергетичної безпеки на континенті? В Україні вже поспішили назвати це «зрадою». Зарано. Вона буде провальною для наших інтересів лише у тому разі, якщо ми й надалі нічого не робитимемо замість наповнення її змістом, який захистить Україну та Європу. Усе в наших руках, треба лише подивитися на проблему спокійно та виконати «домашню роботу». Як? Читайте у статті Лани Зеркаль «Як Україні не втратити можливості виграти в протистоянні навколо «Північного потоку-2»» у ZN.UA.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі